США в ОБСЄ назвали три умови, які Росія має виконати в рамках Мінських угод

Постійний представник США при ОБСЄ, посол Майкл Карпентер

Kyiv Post

Серед них припинення вогню, відведення важкого озброєння та безперешкодний доступ для ОБСЄ

Постійний представник США при ОБСЄ, посол Майкл Карпентер назвав три безпекові передумови, які Російська Федерація має виконати в рамках Мінських угод. Про це повідомив УНІАН.

За словами дипломата, Україна брала участь у сьогоднішньому засіданні Постійної ради ОБСЄ.

"Якщо говорити про конфлікт в Україні, українська сторона сказала, що віддана виконанню Мінських домовленостей 2014-2015 років як способу урегулювання конфлікту", – зазначив Карпентер.

При цьому він додав, що Україна з цією метою здійснює широкі заходи, а США підтримують українські зусилля.

"Проте я відзначив би, що Мінська домовленість 2015-го року (комплекс заходів із виконання Мінських домовленостей, – УНІАН) говорить про низку положень, які потрібно виконати для того, аби Україна забезпечила суверенітет і територіальну цілісність з повним контролем над її міжнародним кордоном. І перший елемент цієї домовленості вимагає стійкого режиму припинення вогню, відведення важкого озброєння з погоджених зон і безперешкодний доступ для спостерігачів ОБСЄ по всій території частини східного Донбасу, яка перебуває під контролем Росії. І ці три умови не були виконані. Тож, м'яч насправді перебуває на російському боці", – наголосив посол.

Також, за його словами, як тільки ці базові безпекові передумови будуть виконані, тоді буде продовжена робота над втіленням Мінських домовленостей.

Новини за темою: Кулеба розповів про 10 кроків Зеленського щодо виконання Мінських угод

Нагадаємо, що раніше у посольстві Сполучених Штатів в Україні підготували короткий огляд того, як Російська Федерація не хоче виконувати свої зобов’язання за Мінськими угодами.

За словами держсекретаря США Ентоні Блінкена, усі ці пункти не виконуються саме Москвою.