Столтенберг: Україна та Грузія стануть членами НАТО, втім є "але"

Єнс Столтенберг. Фото: rferl.org

Термін їх входження поки не встановлено

Організація Північноатлантичного договору (НАТО) ухвалила рішення про включення України та Грузії до Альянсу. Однак термін їх входження поки не встановлено. Про це йдеться у заяві генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга в інтерв'ю La Repubblica.

"Україна вже подала заявку на членство, і ми вирішили працювати над цим, підтримуючи її реформи, допомагаючи у модернізації збройних сил за нашими стандартами. У 2008 році ми вирішили, що Україна та Грузія стануть членами (НАТО, - ред.), але ми не встановлювали, коли саме", – сказав Столтенберг.

Він зазначив, що лише Україна повинна вирішувати: вступати їй до Альянсу чи ні, та наголосив, що РФ не має права втручатися в це питання.

На запитання, чи може Україна приєднатися до НАТО у найближчі кілька місяців, Столтенберг відповів:

"Зараз на порядку денному реформи - допомога Україні. Повторюю: зараз справа у російській агресії. Вони окупували частину України - Крим, контролюють Донбас за підтримки сепаратистів, а потім хочуть змусити нас прийняти юридично зобов'язувальний договір, який би порушив національний суверенітет".

Новини за темою: НАТО не піде на жодні компроміси, якщо йдеться про принцип: Столтенберг про розміщення військ

Раніше глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель заявляв, що Росія отримала гранично конкретну відмову щодо нерозширення Північноатлантичного альянсу (НАТО). Всі члени Євросоюзу вважають її пропозицію неприйнятною.