Суд не прийме в якості доказів "Плівки Медведчука", - профільний експерт

Народний депутат фракції "Європейська Солідарність" Петро Порошенко

Настоящее время

У справі Порошенка в судовому процесі не можна розраховувати на як доказову базу оприлюднені аудіозаписи, на яких обговорюються схеми закупівлі вугілля у так званих "ЛНР" і "ДНР".

Таку думку сьогодні, 24 грудня, у програмі "Україна насправді" телеканалу "Дім" висловив асоційований експерт програми реформування правоохоронної та судової систем Українського інституту майбутнього Іван Ступак.

"Мій досвід роботи в Службі безпеки України говорить, що шанси довести справу до логічного кінця в цьому Кейсі у правоохоронців практично дорівнює нулю. Я залишаю невеликий шанс для того, щоб Феміда все-таки під тиском прийняла якесь рішення не на користь Петра Олексійовича", - сказав він.

Ступак пояснив, що головна проблема "вугільної справи" - його інформаційною основою є аудіозаписи нібито розмов учасників вугільних схем, але ці записи не будуть прийняті судом як докази.

"У нашій країні будь-які докази у кримінальному провадженні повинні бути отримані законним шляхом, зокрема, через рішення суду. Наприклад, якщо проводяться заходи спеціальні із прослуховування, зі спостереження за людиною, із проникнення в його приміщення, злама його електронної пошти, автомобіля - необхідна санкція суду, слідчого судді. Після отримання санкцій в рамках якоїсь оперативно-розшукової справи, або контррозвідувальної справи, або кримінального провадження правоохоронці проводять всі заходи, збирають всі докази, і потім передають до суду", - деталізував він.