В Україні Силам спеціальних операцій можуть надати повноваження розвідки

Військовослужбовці ССО ЗСУ. Фото: facebook.com/usofcom

Ухвалення законопроекту "допоможе усунути прогалину у законодавстві щодо ведення спеціальної розвідки"

Силам спеціальних операцій (ССО) ЗС України пропонують надати особливі розвідувальні повноваження. Відповідний законопроєкт №6486 зареєстрований у Раді з ініціативи Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Про це повідомляє пресслужба парламенту.

У законопроєкті вказано, що його ухвалення значно розширить спроможності національного спротиву через надання ССО особливих розвідувальних функцій.

Наразі ж правом на її здійснення володіють Служба зовнішньої розвідки, Головне управління розвідки Міноборони, розвідувальний орган Держприкордонслужби та СБУ.

Так, документом пропонується розширити повноваження ССО з можливістю здійснювати спеціальну розвідку в інтересах підготовки та ведення власних спецоперацій, бойових і спеціальних дій та під час організації руху опору.

У пояснювальній записці вказано, що наразі ССО не можуть організувати спеціальні операції та організовувати рух опору без аналогічного права, адже проведення розвідувальних заходів є ключовим аспектом в організації та підготовці виконання завдань ССО за призначенням.

Крім того, ухвалення законопроєкту, відповідно до пояснювальної записки, "допоможе усунути прогалину у законодавстві щодо ведення спеціальної розвідки".

Новини за темою: Служба зовнішньої розвідки опублікувала "Білу книгу" в день свого професійного свята

Раніше повідомлялося, що президент Володимир Зеленський затвердив Положення про проходження військової служби військовослужбовцями Служби зовнішньої розвідки України. Які зміни цим передбачаються, читайте за посиланням.