Тривали понад 7 годин: Завершилися перші переговори США та РФ щодо "гарантій безпеки"

Венді Шерман та Сергій Рябков

Reuters

Нагадаємо, пропозиція Росії до США і НАТО про гарантії взаємної безпеки передбачає, зокрема, нерозширення НАТО на схід шляхом вступу України

У Женеві американська та російська делегація завершили перші переговори щодо так званих гарантій безпеки, які запропонувала Москва. Переговори тривали майже вісім годин. Про це повідомляє журналістка телеканалу CNN Дженіфер Хенслер на своїй сторінці у Twitter.

"Переговори між чиновниками США та Росії в Женеві завершилися о 16:32 за місцевим часом, повідомив речник Держдепартаменту. Вони тривали приблизно 7,5 годин, не враховуючи перерви на обід", - розповіла вона.

На переговорах російську делегацію очолював заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков, а американську - заступник державного секретаря Венді Шерман.

Новини за темою: Загрожують міжнародному миру і безпеці: Кулеба назвав вимоги Путіна неправомірними

Нагадаємо, раніше президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ пропонує розпочати предметні переговори про досягнення юридичних гарантій нерозширення НАТО на схід, зокрема, щодо вступу України в Альянс. Він особливо наголосив, що маються на увазі правові, юридичні гарантії, а не усні домовленості.

Своєю чергою, генсек НАТО Єнс Столтенберг на пресконференції в Ризі заявив, що Росія не може впливати на розв'язання питання щодо членства України в Альянсі. Рішення про те, коли це станеться, ухвалюватимуть 30 союзників з НАТО та Україна, коли Україна "буде готова відповідати стандартам".

Пізніше стало відомо, що Міністерство закордонних справ Російської Федерації опублікувало стратегічну пропозицію Росії до США і НАТО про гарантії взаємної безпеки. Вона містить в собі 12 пунктів.