Це теракт: Токаєв заявив про причетність бойовиків з Афганістану до протестів в Казахстані

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв

РИА Новости

Також президент Казахстану розповів, що попередні економічні збитки в результаті останніх подій становитимуть близько 2-3 мільярдів доларів

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв обговорив з главою Європейської ради Шарлем Мішелем ситуацію з протестами в країні. Він заявив про причетність до заворушень бойовиків з країн Центральної Азії та Близького Сходу. Про це повідомляє пресслужба президента Казахстану.

"Я не сумніваюся, що це теракт. Це добре організований, добре підготовлений акт агресії проти Казахстану. Більшість нападників були іноземними бойовиками з країн Центральної Азії, включаючи Афганістан. Є й бойовики з Близького Сходу. Їхня мета - перетворити нашу територію на зону хаосу, а потім захопити владу", - заявив Токаєв.

Також президент Казахстану розповів Мішелю, що попередні економічні збитки, завдані країні в результаті останніх подій, становитимуть близько 2-3 мільярдів доларів.

Новини за темою: Посольство Казахстану відреагувало на нібито "український слід" мітингів

Нагадаємо, 7 січня президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв дав наказ відкривати вогонь на ураження в рамках "антитерористичної операції", яка проводиться по всій країні. Тоді він сказав, що влада не йтиме на перемовини.

Пізніше президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв ініціював проведення засідання Ради колективної безпеки ОДКБ у форматі відеоконференції. 

Сьогодні зранку, 10 січня, переговори почалися у форматі відеоконференції. До сесії приєдналися президент РФ Володимир Путін, генсекретар ОДКБ Станіслав Зась, глава Кабміну Киргизії Акилбек Жапаров і Олександр Лукашенко.

Події в Казахстані президент країни Касим-Жомарт Токаєв назвав "Алматинською трагедією", яка увійде в історію.