Новини » Політика Читать эту новость на русском

Це удар по іміджу Зеленського! Закон про військових злочинців потрібно було приймати раніше! - Мулик

Прес-марафон Володимира Зеленського Офіс президента України

Законопроект про військові злочини №2689 потрібно було підписати раніше, а нинішня ситуація - удар по іміджу президента України Володимира Зеленського. Про це в ефірі телеканалу UkrLive заявив політичний експерт Володимир Мулик.

"Зеленський запізнився з цим законом на 2 роки, вже запізнився. Тому що його потрібно було давати в піку тому, який був прийнятий після Майдану, де амністію оголосили всім на Майдані. І він міг тоді на хвилі народної любові і всенародної довіри прийняти його. Чому вони цього не зробили і вже стільки часу, я не знаю. А ось зараз це буде удар по іміджу президента. Коли президент і його лінія прийняли рішення битися зі ЗМІ - вони фактично втратили можливість керувати силовиками", - сказав він.

Він зазначив, що зараз в Україні відсутня чітка державна політика і прокоментував дії Зеленського.

"Мало того, що Я погоджуюся з думкою, що відсутня чітка державна політика, навіть, скажімо так, відсутня ідея,  що ми робимо і куди йдемо, і цим хитким в даному випадку  за його словами, це не означає, що ми не можемо грати на тему тієї самої війни на Донбасі. "Коли говорять гармати-музи мовчать" - Зеленський це муза, він позиціонував себе театрал, це ось прекрасно, добре, ніхто не стріляє  і так далі. Його ж противники навпаки позиціонують себе-патріоти, зберігаємо за всяку ціну, будь-який, дії військові. І ось це не дає можливості Зеленському повністю під контроль взяти ситуацію в державі, не дає. І він своїми діями недолугими діє їм пас відповідно так працювати і гратися. А те що не приймається закон, він прекрасно розуміє, що тут же інтерпретується частиною суспільства і попередники перед Зеленським, які були, розіграють цю карту моментально. Скажуть: ти зараз проти української армії прийняв закон і будеш там наших хлопців душити. Звичайно, з'явиться багато людей, можливо серед них будуть злочинці, але я знаю, що звичайним хлопцям, які воювали, стріляли, були на передовій - їм же скажуть по вухах: ага, вас всіх судити будуть, Ви військові злочинці і так далі", - додав Мулик.

Нагадаємо, раніше голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що проконтролює підписання президентом законопроекту №2689 - так званого закону Про військових злочинців, який дозволить судити підозрюваних у військових злочинах і злочинах проти людяності.

Законопроект №2689 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права" прийняли в парламенті ще в травні 2021 року-його підтримали 248 народних депутатів, в основному члени партії "Слуга народу". Автор законопроекту-чинний міністр внутрішніх справ Денис Монастирський. У червні 2021 року законопроект передали на підпис президенту, але він досі не був ні підписаний, ні повернутий на доопрацювання.

Відповідно до 94-ї статті Конституції України, президент України протягом п'ятнадцяти днів після отримання закону підписує його, приймаючи до виконання, і офіційно оприлюднить його або повертає закон зі своїми вмотивованими і сформульованими пропозиціями до Верховної Ради України для повторного розгляду". Закон передали в офіс президента близько п'яти місяців тому. Правозахисники в Україні неодноразово вимагали підписання закону, але Офіс президента не коментував це затягування.