У Німеччині допустили зупинку "Північного потоку - 2" у разі вторгнення РФ в Україну

Фото з відкритих джерел

При цьому зазначається, що тепер буде складно зупинити запуск газопроводу

Претендент на пост глави німецької партії "Союз-90"/"Зелені" Омід Нуріпур заявив, що запуск газопроводу "Північний потік - 2" слід поставити під питання у разі вторгнення Росії в Україну. Газовий проєкт такого масштабу завжди має велике політичне значення. Про це повідомляє Funke.

"Якщо Росія вторгнеться в Україну, то, зрозуміло, "Північний потік - 2" повинен стати предметом обговорення. Це взагалі не питання", - заявив Нуріпур.

За його словами, проєкт розколює Європу.

"Тому ми, "зелені", завжди були проти нього", - сказав він.

При цьому політик вважає, що тепер буде складно зупинити запуск проєкту.

"Трубопровід завершено, мова йде лише про сертифікацію. Ми будемо дотримуватися законодавства. Якщо Єврокомісія і Федеральне мережеве агентство дійдуть висновку, що немає правової основи для його запуску, то газ по ньому не потече. Якщо ж правова основа є, то "Північний потік - 2" буде запущено", - зазначив він.

Нагадаємо, у своїй першій урядовій промові у Бундестазі канцлер Німеччини Олаф Шольц знову застеріг Росію від порушення українських кордонів і пообіцяв єдність Євросоюзу в цьому питанні. Він заявив, що з великим занепокоєнням дивиться на безпекову ситуацію на російсько-українському кордоні.

Раніше повідомлялося, що Сполучені Штати Америки вимагатимуть зупинки роботи "Північного потоку - 2" у разі повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну.

Також нагадаємо, що раніше голова фракції Європейської народної партії (ЄНП) в Європарламенті Манфред Вебер застеріг від військової ескалації конфлікту на тлі скупчення російських військ на кордоні з Україною. На його переконання, в разі агресивних дій Росії проти України новий уряд Німеччини має згорнути газопровід "Північний потік - 2".