У Раді зареєстрували законопроєкт про терміни Майдану 2013-2014 років

Ілюстративне фото

Так, пропонується встановити проведення акцій протестів з 21 листопада 2013 року до 3 травня 2014 року

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №6467 "Про внесення змін до статті 2 Закону України "Про встановлення державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей" щодо уточнення терміну "масові акції громадського протесту". Про це йшлося на сайті парламенту.

Як зазначається, документ передбачає виплату допомоги потерпілим і членам сімей учасників масових акцій громадського протесту, що розпочалися 21 листопада 2013 року і тривали до 22 лютого 2014 року, діставши назву Революція гідності.

Так, у зареєстрованому законопроєкті пропонується уточнити термін тривалості масових акцій протесту, встановивши його з 21 листопада 2013 року до 3 травня 2014 року.

Новини за темою: Розстріли на Майдані: Розслідування у справі проти Януковича завершили

За словами авторів документу, після завершення трагічних подій у Києві Революція Гідності продовжилась у регіонах. Зокрема, у Харкові, виступи остаточно придушено після визволення обласної державної адміністрації та ліквідації так званої "Харківської народної республіки" у квітні 2014 року, а в Одесі 2 травня 2014 року ціною численних жертв запобігли встановленню нового режиму в регіоні.

"В результаті значна частина активістів, постраждалих у результаті масових акцій громадського протесту, які мають медичні довідки, що засвідчують характер та місце отримання ними травм та шкоди здоров’ю, не отримали права щодо реалізації щодо них зазначеного закону, оскільки такі акції не підпадали під визначення "масові акції громадського протесту", а саме його часовий критерій", – йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

На думку авторів, уточнення часового критерію сприятиме забезпеченню належною допомогою усіх потерпілих у результаті масових акцій громадського протесту.

Новини за темою: Під час розстрілів на Майдані Янукович 11 разів телефонував Путіну, - Офіс генпрокурора

Як повідомлялося раніше, суд може винести вирок п'ятьом колишнім бійцям спецпідрозділу "Беркут", причетним до розстрілів на Майдані, вже у 2022 році. Їх оголошення очікується у першій половині наступного року.