У Раді зажадали припинити репресії проти Медведчука

ОПЗЖ

Українська партія "Опозиційна платформа - За життя" назвала протиправним рішення суду в Києві про продовження домашнього арешту голові її політради Віктору Медведчуку і зажадала припинити проти нього репресії.

Печерський районний суд Києва раніше відправив політика під цілодобовий домашній арешт. У понеділок депутат від Партії "Опозиційна платформа - За життя" Ренат Кузьмін повідомив, що Печерський районний суд Києва продовжив на два місяці домашній арешт Медведчука у справі про постачання вугілля з Донбасу.

"Під тиском влади Печерський суд виніс абсолютно протиправне і протизаконне рішення. Вимагаємо повного і безумовного припинення репресій щодо голови політичної і стратегічної ради нашої партії. Ми вважаємо, що фальсифікація звинувачень проти Віктора Медведчука і його незаконне утримання під вартою руйнує правову систему, завдає шкоди українській демократії і підриває репутацію української держави. Такі дії і є справжня державна зрада", - йдеться в заяві партії, опублікованій у Telegram-каналі політсили.

У партії впевнені, що влада піде, а "організаторам і виконавцям фальсифікацій, незаконних дій і цькування доведеться відповідати". Українські правоохоронці 8 жовтня оголосили Медведчуку нову підозру в держзраді та сприянні тероризму. За версією глави СБУ, Медведчук в 2014 році організував поставки вугілля з непідконтрольної Києву території Донбасу в змові з вищим керівництвом України. Суд прийняв рішення про обрання Медведчуку запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, який закінчується в січні.

Проти Медведчука в Україні заведена ще одна справа - політика і його соратника по політсилі Тараса Козака підозрюють у держзраді і розкраданні національних ресурсів у Криму. Київський суд відправив Медведчука під цілодобовий домашній арешт і зобов'язав його носити електронний браслет до 31 жовтня. Пізніше Медведчуку у цій справі було обрано запобіжний захід у вигляді особистих зобов'язань, він повинен з'являтися до слідчого в суд за першим викликом, а також не залишати територію України. Лідер партії підозри на свою адресу відкидає, пов'язуючи їх із політичним переслідуванням.