У "Слузі народу" відкличуть частину місцевих депутатів: Готуються списки

Фото з відкритих джерел

На сьогодні всі обласні організації готують відповідні списки

Голова політичної партії "Слуга народу", заступниця голови однойменної парламентської фракції Олена Шуляк не виключає, що на початку 2022 року щодо деяких місцевих депутатів може бути прийнято рішення про відкликання за процедурою імперативного мандата. Про це Шуляк заявила в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Наступного року обов’язково будемо застосовувати імперативний мандат до місцевих депутатів. На сьогодні всі обласні організації готують відповідні списки. Такі рішення розглядатиме Національна рада громад. Добре, що такий механізм на законодавчому рівні можна застосовувати, щоб відкликати місцевих депутатів, але водночас шкода, що він не поширюється на народних", - сказала Шуляк.

Вона не сказала, до якої кількості народних обранців на місцях може бути застосовано імперативний мандат. "Поки цього ніхто не зможе сказати, бо обласні організації лише зараз отримали завдання надати списки таких депутатів. І вони повинні проаналізувати, чому саме до цих людей рекомендуватимуть застосувати імперативний мандат. Навряд чи хтось хотів би застосувати цей механізм в особистих цілях чи для покарання когось неугодного. Це серйозна санкція, тому в кожному конкретному випадку будемо ретельно вивчати, перш ніж прийняти остаточне рішення", - зауважила очільниця партії "Слуга народу".

За словами Шуляк, для обласних організацій політсили визначено дедлайн для підготовки таких списків - до кінця цього року.

При цьому вона зауважила, що є прихильницею застосування процедури імперативного мандата і до народних депутатів України, проте вважає, що відповідної кількості голосів у Верховній Раді не знайдеться.

Новини за темою: Нардеп Соха офіційно заявив про вихід із партії "Слуга народу"

Зазначимо, що, згідно з результатами опитування, проведеного "Українською соціологічною службою", у разі проведення парламентських виборів найкращі шанси потрапити до Верховної Ради мають шість партій. Очолюють електоральний рейтинг партія "Слуга народу" та "Опозиційна платформа – За життя". Так, за "Слугу народу" готові проголосувати 18,2% респондентів (серед тих, хто голосуватиме і визначився з вибором). На другому місці - "Опозиційна платформа – За життя": її підтримують 16,5% опитаних. На третьому - "Європейська солідарність" з показником підтримки 15,8%.