У США група конгресменів запропонувала оголосити Україну країною "НАТО-плюс", – ЗМІ

Фото з відкритих джерел

Це дозволить істотно збільшити фінансування військової допомоги летального характеру Україні

У США група конгресменів від Республіканської партії має намір внести законопроєкт, який оголошує Україну країною "НАТО-плюс". Це дозволить істотно збільшити фінансування військової допомоги летального характеру Україні, і ініціює перевірку доцільності оголошення Росії державою-спонсором тероризму. Про це у вівторок, 11 січня, повідомило видання "Голос Америки".

"У дипломатії мало шансів на успіх, якщо не підходити до неї з позиції сили... Володимир Путін повинен взяти до відома, що Конгрес не потерпить відновлення сфери впливу Росії і не допустить відмови від України та інших наших союзників і партнерів по НАТО в Центральній і Східній Європі", – заявив головний ініціатор законопроєкту, представник Республіканської партії в комітеті Палати представників з міжнародних справ Майкл Маккол.

Зазначається, що законопроєкт забезпечить Україні військову і дипломатичну підтримку, якої вона потребує, в умовах нарощування російської військової потужності біля її кордонів. Він також передбачає притягнення Путіна до відповідальності за агресію шляхом негайного введення санкцій проти газопроводу "Північний потік-2", щоб він так і не був введений в експлуатацію.

Члени Палати представників Майк Роджерс, Майк Тернер і Еліс Стефаник виступили співавторами законопроєкту.

"Цей законопроєкт суттєво збільшить фінансування поставок летальної допомоги Україні, зокрема протиповітряної та протикорабельної зброї, яка необхідна українцям для стримування Росії. Він також чітко дає зрозуміти, що вимоги Путіна, такі як право вето на вступ країн до НАТО і мораторій на розгортання ракет середньої дальності в Європі неприйнятні і суперечать інтересам національної безпеки США", – зазначив Майк Роджерс.

Новини за темою: Підсумки безпекових переговорів Росії і США у Женеві: Що вирішили сторони про НАТО, Україну і ядерну війну

"Україна повинна бути вільна у виборі її майбутнього, в тому числі економічних відносин і відносин у сфері безпеки, не побоюючись відплати з боку Путіна", – підкреслила Еліс Стефаник.

Також законопроєкт визначає Україну як країну "НАТО-плюс", щоб забезпечити прискорений розгляд питань про продаж деяких американських оборонних товарів і послуг. Документ відкидає пропозицію РФ про введення мораторію на розгортання в Європі ракет середньої дальності наземного базування і вимагає, щоб США офіційно визначили, чи є Росія державою-спонсором тероризму.

Крім того, він передбачає виділення 155 млн доларів "Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода" на боротьбу з російською дезінформацією та інформаційними операціями в країнах колишнього СРСР на 2022 рік.

Нагадаємо, в Женеві американська і російська делегації завершили перші переговори щодо так званих гарантій безпеки, які запропонувала Москва. Переговори тривали майже вісім годин. За підсумками переговорів Сполучених Штатів і Росії перший заступник держсекретаря США Венді Шерман заявила, що Штати не дозволять іншими країнами закривати двері в НАТО.