Україна і НАТО підпишуть угоду про посилення кіберспівробітництва

Фото з відкритих джерел

Це дасть нашій країні доступ до платформи обміну інформацією про шкідливі програми

Україна і НАТО найближчими днями підпишуть угоду про посилення кіберспівробітництва, що дасть нашій державі доступ до західної платформи обміну інформацією про шкідливі програми. Про це повідомив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, передає пресслужба відомства.

Генсек засудив сьогоднішні кібератаки на урядові сайти України. "НАТО вже багато років тісно співпрацює з Україною, допомагаючи посилити її кіберзахист. Кіберексперти НАТО в Брюсселі обмінюються інформацією зі своїми українськими колегами про поточну шкідливу кібердіяльність", - сказав він.

При цьому Столтенберг додав, що НАТО посилить співпрацю з Україною в цій сфері. "Найближчими днями НАТО і Україна підпишуть угоду про посилення кіберспівробітництва, включаючи доступ України до платформи обміну інформацією про шкідливі програми. Рішуча політична і практична підтримка НАТО України буде продовжена", - висловився генсек.

Новини за темою: Кібератака на українські держсайти: Урядові експерти заявили про причетність Росії

Нагадаємо, в ніч з 13 на 14 січня хакери здійснили глобальну атаку на сайти Кабінету міністрів та окремих міністерств. Зокрема, з проблемами зіштовхнулися сайти Кабміну, МЗС, ДСНС, Міносвіти, Мінспорту, Міненерго, Мінагрополітики.

Згодом у Держспецзв'язку заявили, що внаслідок хакерської атаки, яка була здійснена на низку урядових сайтів, витоку персональних даних не сталося. Наразі триває розслідування інциденту.