Україна не має завищених очікувань від саміту НАТО в Мадриді, - Стефанішина

Віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина

РБК-Україна

Водночас країна не збирається знижувати ставок

Україна не має завищених очікувань, що на саміті у Мадриді, який відбудеться в червні, буде ухвалено рішення щодо її членства у НАТО, але й не має знижувати ставок. Про це заявила віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішина в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"Важливо розуміти, що, окрім військової агресії РФ, Україна не перебуває в унікальних умовах, у порівнянні з іншими країнами, які стали членами НАТО у 2000-х, такими як Румунія, Болгарія, Балтійські країни. Кожна країна, рухаючись до членства в НАТО, проходила шлях пошуку консенсусу всередині Альянсу, певної протидії розширенню. 

Тому ми не маємо завищених очікувань, що на саміті в Мадриді буде ухвалено рішення, що Україна стане членом НАТО. Але ми не маємо відчуття, що ми маємо знижувати ставки. Ми тиснутимемо на таку стратегічну ясність доти, доки ми її не отримаємо", - зазначила вона.

Стефанішина сподівається, що країни Альянсу запросять Україну, а також інші країни-аспіранти, такі, як Грузія, Боснія і Герцеговина для участі у саміті у Мадриді.

Новини за темою: Генсек НАТО і держсекретар США обговорили нарощування військ РФ поблизу України

"Таке запрошення важливе з двох аспектів. На рівні лідерів важливо закріпити пріоритети, ми хочемо оновити та визначити нові цілі партнерства, їх буде трохи більше ніж 40. Також плануємо сформувати Індивідуальну програму партнерства України з НАТО, яка включатиме фінансову, технічну допомогу, посилення взаємосумісності.

На саміті буде схвалено Стратегічну концепцію НАТО на наступні 10 років, яка має дати відповіді на запитання, як НАТО рухається у контексті роботи з країнами-аспірантами", - розповіла віцепрем'єрка.

Новини за темою: НАТО ніколи не обіцяло припинити приймати нових членів зі сходу Європи, – Столтенберг

Раніше повідомлялося, що Північноатлантичний Альянс готує нову стратегічну концепцію, яка буде погоджена на саміті НАТО в Мадриді. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг сподівається, що у новій концепції буде зроблено важливий висновок: потрібно працювати з такими партнерами, як Україна.