Україна почала додаткові контакти з партнерами щодо посилення кібербезпеки

Наразі вживаються практичні заходи для посилення кіберзахисту МЗС та українських посольств і консульств за кордоном

Прессекретар МЗС України Олег Ніколенко Фото з відкритих джерел

Міністерство закордонних справ України контактує з міжнародними партнерами з питань протидії кібератакам та посилення системи кібербезпеки. Про це повідомив спікер МЗС Олег Ніколенко у Facebook.

"За дорученням міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, українська дипломатична служба почала додаткові контакти з міжнародними партнерами для посилення здатності України протидіяти кібератакам і розвивати системи кіберзахисту", – написав Ніколенко.

За його словами, команда спеціалістів МЗС, у співпраці з представниками профільних відомств, вже відновила роботу вебсайту МЗС України. Також Ніколенко зазначив, що в результаті хакерської атаки контент сайту не постраждав, витоку службової інформації не зафіксовано.

"Вживаємо практичних заходів для посилення кіберзахисту МЗС та українських посольств і консульств за кордоном", – додав Ніколенко.

Новини за темою: Кібератака на сайти українського уряду: Стали відомі перші подробиці розслідування

Нагадаємо, що в ніч з 13 на 14 січня хакери здійснили глобальну атаку на сайти Кабінету міністрів та окремих міністерств. Зокрема, з проблемами зіштовхнулися сайти Кабміну, МЗС, ДСНС, Міносвіти, Мінспорту, Міненерго, Мінагрополітики.

Згодом у Держспецзв'язку заявили, що внаслідок хакерської атаки, яка була здійснена на низку урядових сайтів, витоку персональних даних не сталося.

Новини за темою: "Найпотужніша атака за чотири роки". Від дій хакерів постраждало близько 70 сайтів, - Держспецзв'язку

Однак припускається, що кібератаку здійснювала Росія і вона може бути повʼязана з перемовинами щодо співпраці України й НАТО.