Україна співпрацюватиме з Хорватією на шляху до "промислового безвізу"

Відповідний Меморандум про взаєморозуміння з Державним бюро метрології Хорватії було підписано 8 грудня

Фото з відкритих джерел

Україна домовилася з Хорватією про співпрацю у сфері метрології, що необхідно для отримання Україною "промислового безвізу". Про це повідомила пресслужба Міністерства економіки.

Як повідомляється, 8 грудня було підписано відповідний Меморандум про взаєморозуміння з Державним бюро метрології Хорватії.

"Укладання Меморандуму створить умови для подальшого розвитку двостороннього співробітництва у сфері метрології в рамках виконання положень Угоди про асоціацію в частині технічних бар’єрів у торгівлі та підготовки до укладення Угоди про "промисловий безвіз", - розповіла заступниця міністра Ірина Новікова.

Новини за темою: Україна і Хорватія підписали чотири спільні документи: Що вони передбачають

Зауважується, що така співпраця є особливо актуальною в рамках проведення попередньої оціночної місії ЄС щодо готовності інфраструктури якості України до укладення Угоди АСАА ("промисловий безвіз").

"Спільна участь у проєктах різних метрологічних програм та міжлабораторних порівняннях сприятиме впровадженню європейського досвіду в метрологічну систему України, отриманню споживачем інноваційної, якісної та безпечної продукції, а також створить передумови для випуску конкурентоздатної української продукції та збільшення обсягів експорту товарів на ринки обох держав", - підкреслила Новікова.

Нагадаємо, напередодні Хорватія підписала декларацію про визнання європейської перспективи України. Держава стала шостою, яка підписала документ щодо підтримки вступу України до Європейського Союзу.