Україна вийшла на рекордні рівні кредитування для малого та середнього бізнесу, - Шмигаль

Фото з відкритих джерел

У межах президентської програми "5-7-9" у 2021 році було видано майже 65 млрд грн доступних кредитів

Україна цього року вийшла на рекордні рівні кредитування для малого та середнього бізнесу. Про це прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив на своїй сторінці у Facebook.

"У межах президентської програми "5-7-9" у 2021 році було видано майже 65 млрд грн доступних кредитів. Ще майже 7 млрд грн видано в межах іншої програми "портфельних гарантій від держави". Загальний обсяг програм пільгових кредитів цього року більш ніж утричі перевищив попередній рік. 30 тисяч бізнесів із різних регіонів та галузей отримали дешевий ресурс для розвитку та підтримки власної справи", - зазначив Шмигаль.

Також глава уряду анонсував наступного року запуск ще декількох інструментів для малого та середнього бізнесу.

"Це і нова програма фінансового лізингу, і поєднання державних та регіональних програм кредитування для ще більшого зниження ставок", - пояснив Шмигаль.

Новини за темою: Користувачі "Дії" невдовзі зможуть дізнатися, хто перевіряв їхню кредитну історію, - Мінцифри

Раніше міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко заявив, що Кабмін вніс зміни до Постанови № 1102 щодо надання безвідсоткових кредитів сімейним фермерським господарствам без набуття статусу юридичної особи.

До слова, від початку року компенсацію за кредитами отримали 4,4 тисячі аграріїв.

Нагадаємо, станом на кінець листопада уповноваженими банками з виконання Державної програми " доступна іпотека 7%" підписано 1135 кредитних договорів на загальну суму 987,06 млн грн. Співвідношення квартир на первинному і вторинному ринках склало 25/75% відповідно. 

Пізніше президент України Володимир Зеленський анонсував програму кредитування "Українська мрія" (кредит за ставкою 5% у гривні для придбання власної нерухомості в новому житлі, отримання освіти або зміни професії).