Україна закликає Німеччину надати оборонне озброєння, - посол

Посол України в Німеччині Андрій Мельник Посольство України у ФРН

За словами посла України в Німеччині Андрія Мельника, у нас є право на самооборону

Берлін повинен продати Києву оборонне озброєння, оскільки Німеччина несе моральну відповідальність за майбутнє України. Про це заявив посол України в Німеччині Андрій Мельник, передає Spiegel.

"Німеччина несе за Україну таку ж історичну відповідальність, як і за Ізраїль.

Ми закликаємо уряд Німеччини відмовитися від існуючої позиції, яка з точки зору моралі абсолютно зайва, і терміново забезпечити Україну необхідним оборонним озброєнням. У нас є право на самооборону", - зазначив він.

Крім того, на думку дипломата, небажання Берліна надавати зброю Києву може негативно відобразитися на стані відносин двох держав.

Новини за темою: Латвія надасть Україні зброю та військову техніку, - Міноборони країни

Нагадаємо, раніше глава МЗС Німеччини Анналена Бербок виступила проти ідеї постачання зброї Україні. Вона заявила, що постачання озброєння буде непотрібною ескалацією ситуації.

Своєю чергою наступник Ангели Меркель на посаді лідера німецького Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Фрідріх Мерц виступає за постачання зброї Україні. За його словами, на тлі скупчення російських військ біля України російському президенту Володимиру Путіну потрібно дати "чітку і рішучу відповідь".