Уряд України не виконав зобов'язання меморандуму з МВФ щодо приватизації, - аналітики

Фото з відкритих джерел

Згідно з Меморандумом, Кабмін взяв на себе зобов’язання розпочати тендери з продажу щонайменше трьох великих ДП до кінця грудня 2021 року

Аналітики з питань корпоративного управління заявили, що Кабінет міністрів України не виконав зобов’язання з оновленого меморандуму з МВФ щодо продажу щонайменше трьох великих ДП до кінця грудня 2021 року. Про це повідомляється у публікації Soe Weekly

"Згідно з оновленим Меморандумом МВФ, український уряд взяв на себе зобов’язання розпочати тендери з продажу щонайменше трьох великих ДП до кінця грудня 2021 року, включаючи "ОГХК", "Перший Київський машинобудівний завод" та "Президент-готель". Однак жоден з цих аукціонів не відбудеться до цього терміну", - повідомили аналітики. 

Зазначаться, що аукціон "ОГХК" знову перенесено, продаж "Першого київського машинобудівного заводу" (більше відомого як "Більшовик") Антимонопольний комітет призупинив, а аукціон "Президент-Готелю" станом на сьогодні так і не оголошений.

Новини за темою: Глобальний борг у 2020 році сягнув рекордної позначки у 226 трильйонів доларів, - МВФ

Нагадаємо, Україна в листопаді отримала новий транш від МВФ і вже найближчим часом може отримати ще один, але для цього є конкретні умови. Однак основну умову держава вже виконала. Про це розповів міністр фінансів Сергій Марченко.

За його словами, загалом українська влада розраховує на декілька траншів кредиту МВФ до червня 2022 року. І ці кошти вже закладені до проекту держбюджету.

Згодом у Мінфіні повідомили, що Україна витратила 2,45 млрд доларів з отриманих 2,7 млрд доларів від МВФ у рамках розподілу спеціальних прав запозичення (СПЗ, SDR) і до кінця року витратить решту суми.