В ірландських ЗМІ пишуть, що Євросоюз засуджує Україну і критикує Зеленського за незаконне переслідування Віктора Медведчука

Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

Лідери Євросоюзу висловили стурбованість з приводу політичного і кримінального переслідування щодо одного з провідних опозиційних політиків голови Політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука, а також з приводу позасудових санкцій, які припинили мовлення незалежних українських ЗМІ. Про це пише популярний в Ірландії новинний сайт Irish Sun.

У публікації підкреслюється, що офіційні особи ЄС закликали президента України Володимира Зеленського випустити з-під домашнього арешту Віктора Медведчука – лідера найбільшої опозиційної партії країни.

"Глави європейських держав, які зустрічалися з Зеленським у Брюсселі, зажадали від нього скасування обмежувальних заходів щодо політичної опозиції в країні, в тому числі скасування санкцій щодо ЗМІ, які критикують його уряд", – повідомляє Irish Sun.

Нагадаємо, народний депутат України, голова Політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук піддається політичним репресіям і кримінальному переслідуванню з боку влади за різку критику непрофесіоналізму президента Володимира Зеленського і його команди, а також за категоричну незгоду з тупиковим економічним курсом чинної влади.

На даний момент Медведчук перебуває під слідством за двома кримінальними провадженнями і звинувачується в державній зраді. У травні йому було пред'явлено перше звинувачення, а в жовтні послідувала нова підозра.

У самому ж кінці року президент України своїм указом ввів в дію чергові санкції РНБО щодо телеканалів "Перший Незалежний" і UkrLive, а також медіахолдингу "Новини", який був заснований журналістами закритих раніше Зеленським телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

Спілкуючись з журналістами після чергового судового засідання, Віктор Медведчук констатував, що, на жаль, говорити про торжество закону і справедливості в Україні поки не доводиться, тому що органи прокуратури продовжують фальсифікувати кримінальні справи, а суди знаходяться під тиском влади.