В ОП розповіли, про що попросили у НАТО перед переговорами з Росією

Заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква Фото з відкритих джерел

Також українська сторона обговорила із союзниками та керівництвом Альянсу підготовку до майбутнього саміту НАТО у Мадриді

Заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква розповів, що на зустрічі Комісії Україна-НАТО українська сторона озброїла партнерів аргументами перед переговорами з РФ і висловила позицію щодо майбутнього саміту Альянсу в Мадриді. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

"Звірили годинники з державами-членами НАТО та озброїли їх аргументами напередодні запланованого діалогу з Росією. Наші аргументи були почуті та взяті в роботу", - зазначив Жовква.

Також українська сторона обговорила з союзниками та керівництвом Альянсу підготовку до майбутнього саміту НАТО у Мадриді.

"Відзначив важливість того, щоб Україна не лише мала б бути запрошена на Саміт як країна-партнер, а й були б ухвалені чіткі рішення щодо її подальшого руху до членства в НАТО, бажано з конкретними часовими орієнтирами", - написав заступник глави ОПУ.

Новини за темою: У США заявляють, що сигналом до деескалації буде відведення військ РФ від кордону України

Нагадаємо, у Женеві американська та російська делегація завершили перші переговори щодо так званих гарантій безпеки, які запропонувала Москва. Вони тривали майже вісім годин.

Під час переговорів США торкнулися теми нарощування російських військ на кордоні з Україною. Заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков заявив, що Росія не має наміру нападати на Україну.

Варто зазначити, що у Північноатлантичному альянсі (НАТО) незадоволені "гарантіями безпеки" від Російської Федерації. На їхню думку, вони суперечать принципам й цінностям Альянсу.