В ЄС відповіли, від чого залежить доля російського газопроводу "Північний потік-2"

"Північний потік-2"

Фото з відкритих джерел

У разі деескалації конфлікту РФ рішення прийматимуть європейський та німецький регулятори

Очільник європейської дипломатії Жозеп Боррель заявив, що доля російського газопроводу "Північний потік-2" пов'язана з будь-яким потенційним конфліктом з боку Російської Федерації щодо України. Про це повідомив Reuters.

За словами дипломата ЄС, якщо Росія піде на деескалацію конфлікту, рішення про запуск "Північного потоку-2" прийматимуть європейський та німецький регулятори.

"Звичайно, функціонування цієї інфраструктури також буде залежати від розвитку подій в Україні та відносин з Росією. Ви не можете собі уявити, що ми думаємо, з одного боку, про введення санкцій проти Росії, про всяк випадок - а з іншого боку, про відкриття інфраструктури. Це, звичайно, пов'язано з військовою ситуацією в Україні", - зазначив Боррель.

Новини за темою: У Німеччині пояснили зупинення сертифікації "Північного потоку - 2"

Як повідомлялося раніше, США співпрацюють з Німеччиною та ЄС над затримкою запуску "Північного потоку-2". Газопровід можуть зупинити у разі прямої агресії з боку Росії.

Водночас заступник держсекретаря США Венді Шерман заявила, що у разі нової агресії Росії проти України запуск "Північного потоку-2" ускладниться. Вона додала, що російський газопровід підриває безпеку в Європі.