Віктор Медведчук: Результат діяльності влади Зеленського – перетворення України з бідної на злиденну

Віктор Медведчук

Віктор Медведчук

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України 
Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

Оригінал – на сайті "Опозиційної платформи – За життя"

За два з половиною роки при Президентові Володимирі Зеленському Україна скотилася на саме дно європейських і світових рейтингів. Провальна економічна, бюджетна та енергетична політика, процвітаюча корупція, антисоціальна діяльність нинішньої влади призвели до подальшої деградації української економіки та падіння ключових показників життєдіяльності країни.

У своєму щорічному посланні до Верховної Ради Президент Зеленський бравував рекордним показником середньомісячної заробітної плати українців. Забувши, однак, уточнити, що за цим показником Україна займає останнє місце в Європі. Так, середньомісячна заробітна плата в нашій країні за підсумками 10 місяців 2021 року склала 13648 грн, або $498,5. Тоді як, наприклад, рівень середньої зарплати в сусідній Молдові ‒ 9044 леї, або близько $502,5. Так що пишатися ні Президенту Зеленському, ні бездарному українському уряду тут абсолютно нічим.

Більш того, у 2021 році Україна зайняла останнє місце в Європі та 78-е місце зі 167 країн світу у глобальному рейтингу країн за рівнем добробуту The Legatum Prosperity Index. Для порівняння: у Молдови 72-е місце в рейтингу, у Білорусі ‒ 66-е.

Відповідно до щорічної доповіді Global Wealth Report швейцарського банку Credit Suisse, рівень добробуту на душу населення в Україні у 2021 році склав $13104. І це також останнє місце серед усіх країн Європи. Для порівняння: в Європі цей показник склав $174836, у світі – $79952. Навіть у сусідній Молдові рівень добробуту вищий, ніж в Україні – $15491. І це головний, дійсно показовий результат роботи Зеленського і його команди в соціальній сфері.

За даними дослідження GfK Purchasing Power Europe, саме Україна у 2021 році займає останнє місце в Європі за купівельною спроможністю серед 42 європейських держав – всього €1892 на душу населення. Середній показник по Європі становить €15055, що мало не у 8 разів перевищує відповідний показник України. А найвищий рівень купівельної спроможності на душу населення серед європейських країн – у Ліхтенштейні – у 34 рази більший за український і сягає €64629.

Не витримують жодної критики й заяви Президента про рекордний внутрішній валовий продукт України. Хоча б тому, що в порівнянні з іншими країнами його розмір незрівнянно низький. За підсумками 2020 року за показником ВВП на душу населення Україна займає також останнє місце в Європі та 137-е місце у світі (у рейтингу Світового банку) ‒ $3727. Тоді як ВВП на душу населення в Польщі становить $15656, в Угорщині – $15899, в Румунії – $12896, в Болгарії – $9975, і навіть в Молдові він вищий ‒ $4551. Серед країн ЄАЕС в Білорусі ВВП на душу населення ще минулого року досяг $6411, в Казахстані – $9056, в Росії – $10127. Такі низькі показники України – підсумок бездарної економічної політики Зеленського та його команди.

Нездатність реалізувати структурні економічні реформи, помилковий зовнішньоекономічний вектор розвитку України, що позбавив вітчизняних товаровиробників доступу на перспективні ринки Росії та країн СНД, корупція в найвищих ешелонах влади й грубе нехтування чинного законодавства і норм Конституції вже призвели до падіння ключових макроекономічних показників, втечі іноземних інвесторів і істотного зниження рівня життя в країні. Влада, що захищає лише власні інтереси та працює на збагачення вузького кола наближених, не здатна забезпечити ні гідних зарплат і пенсій, ні соціальної підтримки, ні правового захисту своїх громадян.

За період перебування при владі Зеленського з товаришами Україна не тільки не подолала економічну кризу, але ще глибше в неї занурилася. І це особливо помітно, якщо порівнювати показники нашої країни з економічними та соціальними показниками Європи й сусідніх держав. Очевидно, що нинішній період, коли при владі виявилися професійно непридатні, напівграмотні неуки, стане одним із найбільш депресивних в історії України. А це означає, що країна не тільки не отримає належного імпульсу для розвитку, а й до кінця каденції "зеленої" команди відкотиться на роки назад і ще більше відстане від інших економік світу.

Віктор Медведчук,

голова політради партії

"Опозиційна платформа – За життя"

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.