Волошин: Закриваючи телеканали, Зеленський намагається прикрити власне злодійство і некомпетентність

Фото з відкритих джерел

Президент України Володимир Зеленський замість того, щоб на вимогу Заходу зняти вже раніше накладені санкції на телеканали, закриває ще двох мовників і тим самим намагається прикрити власне злодійство і некомпетентність.

Про це на акції проти закриття п'яти телеканалів заявив народний депутат від "Опозиційної платформи – За життя" Олег Волошин.

"Коли я почув цю шокуючу новину про те, що пан Зеленський вкотре замість того, щоб шукати компроміси і зняти напруженість в країні, вчинив так, у мене була перша думка – не тільки про те, що це чергове свавілля щодо демократії, свободи слова, а про те, що це ще один крок у бік великої війни. Сьогодні майбутнє України визначається на переговорах між Москвою і Вашингтоном. Сьогодні не випадково Байден розмовлятиме з Путіним. У цій ситуації це та пожежа, яку влада вісім років не хотіла свідомо гасити. Вона і так велика, але має всі шанси розростися до колосального розміру і спалити все. Якщо вони думають, що встигнуть відлетіти, то просто не розуміють, що таке сучасна високотехнологічна війна і що може чекати Україну в разі її початку. А вона буде саме такою. Це вже не буде локальне зіткнення в одному з регіонів нашої країни", - сказав він.

Волошин підкреслив, що зараз потрібно докладати величезних зусиль, щоб запобігти цій війні, а робиться все навпаки.

"Два телеканали, на додаток до попередніх, які були в авангарді того, щоб обговорювати Мінські угоди, компроміс з Росією, нормалізацію відносин з нашими власними співгромадянами, їх беруть і закривають за день до переговорів між Москвою і Вашингтоном як знак того, що Зеленський готовий, щоб прикрити власне злодійство і некомпетентність, увергнутися в ще більшу війну. Сьогодні це не просто боротьба за свободу слова. Це боротьба за те, щоб показати, що Україна ще може існувати як країна, яка не загрожує своїм сусідам і яка може жити в мирі з власними громадянами і сусідами. Замість того щоб піти назустріч вимогам західних країн і зняти раніше накладені санкції, припинити переслідування тих політиків, які виступають за компроміс з Росією і почати з цього нормалізацію відносин, він робить все навпаки", - вказав народний депутат.   

Нагадаємо, 28 грудня президент України Володимир Зеленський підписав санкції проти двох українських телеканалів - "Перший Незалежний" і UkrLive. Всього в 2021 році Зеленський закрив п'ять телеканалів.

Власник телеканалу UkrLive і голова парламентського Комітету зі свободи слова Нестор Шуфрич заявив, що закриття телеканалу UkrLive незабаром після першого виходу в ефір і телеканалу "Перший Незалежний" після судової перемоги і відновлення супутникового мовлення - це чергове цинічне і беззаконне позасудове рішення від Ради національної безпеки і оборони, спрямоване на встановлення цензури в Україні. Подібні дії не можна пояснити інакше, адже телеканали не порушили жодного закону, а в разі "Першого Незалежного" - навпаки домоглися справедливого судового рішення, яке довело незаконність колишніх рішень РНБО. Телеканали були закриті тільки тому, що так захотілося людям, які займають високі пости. 

У свою чергу голова наглядової ради Фонду захисту свободи слова Ганна Герман підкреслила, що Володимир Зеленський продовжує гробити незалежну журналістику. Але це його не врятує від швидкого й остаточного краху. Тому що в опозиції до нього вже не тільки незалежні телеканали і сайти. В опозиції до провальної політики нинішньої влади - вся Україна.

В "Опозиційній платформі - За життя" відреагували на подію і заявили, що це рішення покликане знищити телеканали "Перший Незалежний" і UkrLive, а також медіахолдинг "Новини", який був заснований журналістами закритих Зеленським телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

На тлі закриття двох телеканалів народний депутат від ОПЗЖ Ренат Кузьмін порадив Зеленському оголосити мобілізацію в армію жінок-журналісток закритих телеканалів. А його колега Василь Німченко заявив, що рішення РНБО про припинення мовлення телеканалів UkrLive і "Перший Незалежний" є ознакою інформаційного рейдерства й узурпації влади, яка вже перейшла на рівень диктатури.

Журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів "UkrLive" і "Перший Незалежний" звернулися з відкритим листом до світової спільноти - європейських політиків, чиновників і міжнародних журналістських організацій - із проханням вплинути на ситуацію зі свободою слова і спробою влади ввести цензуру в Україні. Світовому співтовариству нагадали і про те, що "112 Україна", NewsOne і ZIK, "UkrLive" і "Перший Незалежний" не єдині жертви чинного режиму Зеленського. Адже влада всіма способами намагається впливати на роботу державного телеканалу "ДОМ", суспільного мовника "UA:Перший", телеканалів "НАШ", "Еспресо", "Прямий", "Україна" та "Україна 24", інтернет-видань "Страна.ua" і "Шарий.net".