Якубін: Cанкції щодо Медведчука і телеканалів уже оскаржуються в судах, і це тільки початок

pnk.tv

Ініціатива української влади щодо введення позасудових санкцій стосовно голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука, телеканалів та інших осіб і організацій матиме юридичні наслідки. Про це сказав політолог Олексій Якубін в ефірі телеканалу UkrLive.

Експерт зазначив, що історія із санкціями щодо телеканалів не додає владі ні плюсів, ні рейтингу.

"Ми бачимо, що є міжнародна реакція, і вона – не позитивна. Згадаймо звіт моніторингової місії ООН з прав людини, де було зазначено, що позасудові санкції щодо телеканалів і громадян, м'яко кажучи, розходяться з логікою існування правової держави, з логікою тих міжнародних зобов'язань, які Україна брала на себе і які прописані в нашій Конституції, в наших інших законних актах. Мені здається, що ця історія з санкціями цього року матиме своє продовження, швидше, вже судове", – підкреслив експерт.

Ще один момент, який явно переважує чашу терезів не на користь влади та її санкційних ініціатив, на думку політолога, - те, що після введення санкцій, зокрема і проти голови політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука, були обіцяні економічні поліпшення, яких так і не відбулося.

"Ми з вами бачили, що коли вводилися позасудові санкції, в першу чергу проти Віктора Медведчука, тоді ж чули про так званих контрабандистів і так далі. Влада говорила, що це призведе до "суперзростання" доходів до бюджету. Але нещодавня заява пана Марченка показала, що особливого зростання не відбулося", - констатував Олексій Якубін.

На закінчення політолог зазначив, що президент України Володимир Зеленський, мабуть, забув про те, що під час його передвиборчої кампанії в 2019 році закриті сьогодні ним телеканали зіграли не останню роль у формуванні електоральних думок.

"Якби не свобода слова, то нинішній президент навряд чи став би президентом. І ті телеканали, які сьогодні закриті і перебувають під санкціями, зокрема, зіграли не останню роль в тому, щоб в 2019 році відбулася та електоральна революція, яку ми могли спостерігати", – нагадав політолог.

Нагадаємо, що в самому кінці 2021 року президент України своїм указом ввів у дію чергові санкції РНБО щодо телеканалів "Перший Незалежний" і UkrLive, а також медіахолдингу "Новини", який був заснований журналістами раніше закритих Зеленським телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Коментуючи цю ситуацію, голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук сказав, що телеканали були закриті нібито у зв'язку зі зверненням СБУ до РНБО, але цього звернення ніхто не бачив. 

"Я впевнений, що цього звернення ніхто ніколи не побачить, а сам факт закриття телеканалів і санкції ‒ вони, по суті, є. Це позасудовий порядок розгляду, тому що не можуть телевізійні канали, які ведуть мовлення на підставі виданої ліцензії, закриватися за рішенням РНБО", – підкреслив парламентарій.