Якубін: І Порошенку, і Медведчуку інкримінують однакові звинувачення, але Медведчук на відміну від Порошенка не виїхав із країни

Олексій Якубін

Фото з відкритих джерел

Підозра у державній зраді, яка була направлена колишньому президенту України Петру Порошенку і стосується поставок вугілля з Донбасу в 2014-2015 роках, пов'язана з тими звинуваченнями, які інкримінують і голові політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народному депутату Віктору Медведчуку. Але в ситуації, яка склалася, є цікавий і важливий момент - Медведчук не виїхав із країни, як Порошенко, що претендує на статус європейського політика і є одним із організаторів створення антикорупційної вертикалі в Україні. Про це в ефірі телеканалу UkrLive заявив політолог Олексій Якубін.

"Тут є цікавий момент, і я б звернув на нього увагу. Підозра (Петру Порошенку, - ред.) по суті висунута така сама у державній зраді і фінансуванні тероризму, яка висувалася Віктору Медведчуку. Але у ситуації з Медведчуком, він приходив у ці органи, він приходив на засідання суду, де йому обирали запобіжний захід, зрештою - він зараз під домашнім арештом у цій же справі, через запобіжний захід, який обрано. Тобто, справа ще не дійшла до суду. Це теж дуже важливий момент. Порошенку висунуто підозру у цій же справі, але він взяв і поїхав із країни", - зазначив експерт.

При цьому Якубін наголосив, що саме Петро Порошенко претендує на статус європейського політика, він є одним із організаторів створення антикорупційної вертикалі в Україні, у тому числі і Державного бюро розслідувань, куди його тепер викликають на допити.

"Так чому ти тепер не можеш приїхати?! Оце дивно виглядає. Так, будь ласка, приїзди і доведи (свою невинуватість, - ред.)", - підсумував він.

Нагадаємо, 17 грудня після чергового судового засідання голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук заявив, що, попри політичне переслідування і фабрикацію проти нього кримінальних проваджень, тікати з України ніколи і нікуди не буде.

"Швидше, втечуть ті, яким не підходить те, що я стверджую і що роблю. І я впевнений, я цього дочекаюся", - підкреслив він.

Пізніше в цей же день стало відомо, що колишній президент України, народний депутат Петро Порошенко на очах у всієї країни спочатку втік із російським матом від повістки ДБР, а потім взагалі полетів з країни нібито в "дипломатичне турне" Туреччиною, а потім Польщею.

Ця повістка була пов'язана з тією ж "справою про вугільну держзраду", за якою проходять також голова політради ОПЗЖ Віктор Медведчук і ексміністр енергетики Володимир Демчишин, а також вугільний бізнесмен Сергій Кузяра.

До слова, 21 грудня Петро Порошенко записав відеозвернення, в якому наголошував на тому, що до Нового року в країну не повернеться.