Якубін про продовження домашнього арешту Медведчуку: Звинувачення керується політичною складовою, а не реальною доказовою базою

Олексій Якубін Перший Незалежний

Справа проти голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука так і не доведена до суду і запобіжний захід постійно продовжується. Це свідчить лише про те, що звинувачення керується насамперед політичною складовою, а не реальною доказовою базою. Таку думку в ефірі телеканалу "Перший Незалежний" висловив політолог Олексій Якубін.

"Ми бачимо в цілому, що по цій справі зараз, до речі там не лише Віктор Медведчук, там є Петро Порошенко, там ще є декілька звинувачень. Але в чому ключовий момент в ситуації із Віктором Медведчуком? Ми бачимо, що насправді справа так і не доводиться до суду, тобто постійно продовжується запобіжний захід під домашній арешт, ця історія триває і триває. І от якраз в тому числі цей момент породжує дуже багато питань, тому що якщо у сторони обвинувачення є докази, то ці докази, мабуть, треба демонструвати. А так, виходить, що саме суспільство, мені здається, яке спостерігає за цією справою, воно, чесно кажучи, більше тут бачить політичну складову, ніж безпосередньо доказову базу і так далі. Тобто мені здається, ця ситуація з продовженим домашнім арештом нам в черговий раз про це говорить", - заявив експерт.

Якубін також зазначив, що ситуацію все ж вдасться зрушити з мертвої точки, якщо не через український суд, то через Європейський суд з прав людини.

"Наскільки я знаю, сторона захисту Віктора Медведчука, вона використовує не лише українські суди, але і є в нас подання в Європейський суд. До речі, я не виключаю, що там може справа навіть розглянутися раніше, ніж в українських судах. З огляду на те, як у нас все відбувається, я не виключаю, що для українських суддів рішення у справі або декількох справах, які висувалися Медведчуку, вони можуть виконувати роль своєрідного прецеденту. Тому що не секрет, зважаючи на те, що у нас немає прецедентного права, але насправді рішення Європейського суду з прав людини використовується європейськими судами і вони інколи резюмуючи частину записують, що Європейський суд з прав людини виніс таке рішення, тому ми теж рухаємось в такому-то напрямку", - резюмував політолог.

Печерський районний суд міста Києва продовжив до 10 місяців запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту голові політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктору Медведчуку. Про це повідомив народний депутат від ОПЗЖ Ренат Кузьмін.

Як підкреслив парламентарій, при винесенні рішення суддя Олег Білоцерківець проігнорував той факт, що відповідно до законодавства України максимальний термін домашнього арешту не може перевищувати пів року.

У пресслужбі "Опозиційної платформи - За життя" заявили, що Печерський суд під тиском влади виніс абсолютно протиправне і антизаконне рішення.