Якубін: Зеленський, замість переслідування Медведчука, повинен використовувати його можливості для налагоджування стосунків з Росією

Володимир Зеленський у Верховній Раді Офіс президента України

Росія - це сусід України, з якою у нашої країни, незважаючи ні на що, залишаються тісні економічні стосунки. Тому президент Володимир Зеленський, для налагоджування стосунків з Росією, повинен був би тісно співпрацювати з головою політради "Опозиційної платформи - За життя", народним депутатом Віктором Медведчуком, використовуючи його можливості. Про це в ефірі телеканалу UkrLive заявив політолог Олексій Якубін.

"Росія нікуди не зникне, кордони з Росією залишаються. Коли ми говоримо про державу, то виклики, які стоять перед державою, - вони ж не діляться на виклики для опозиції чи для влади. Вони є викликами для всіх. Тому що якщо ми є українськими громадянами, є українські політики, то ці виклики спільні, екзистенційні виклики, які стоять перед державою. Я справді б хотів би, щоб тут влада активно працювала з опозицією, в тому числі. Віктор Медведчук, наприклад, показував, що такі можливості (щодо співпраці з Росією, - ред.) у нього є, що він має можливість. До речі, очевидно, що далеко не кожний політик може вийти на зв’язок з тим же президентом Росії. Навіть ми бачимо, не кожен світовий лідер може вийти на зв’язок. Тому я б на місці нинішньої влади, звісно, ці всі моменти використовував. Але для цього потрібно зробити певні кроки назад. Ми розуміємо, по санкційній політиці. Потрібно визнати, як мінімум визнати, що то неправильний напрямок був обраний, який ми з вами спостерігали. А інакше мені складно уявити, як інакше тут ці моделі можна застосувати", - зазначив експерт.

Нагадаємо, голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук на міжнародній міжпартійній конференції "Глобальні виклики XXI століття: міжпартійний вимір", приуроченій до 20-річчя з дня заснування партії "Єдина Росія" заявив, що вже друга українська влада, починаючи з 2014 року, проводить політику антиросійської істерії та русофобії.

"Російський народ є братнім народом України. Співпраця "Опозиційної платформи - За життя" і "Єдиної Росії", яка активно триває в останні роки, це фундамент, який зберігає узи між нашими народами, узи, які сьогодні знаходяться в активній фазі боротьби з політикою, яку проводить, на жаль, вже друга влада поспіль, починаючи з 14 року, політики антиросійської істерії та русофобії. Ми продовжуємо підтримувати наші відносини та пояснювати людям згубність цієї політики", - сказав Віктор Медведчук.