За політично-релігійними звинуваченнями РФ переслідує 130 громадян України, 76 вже засуджено, - Денісова

Людмила Денісова Фото з відкритих джерел

За словами омбудсмена, серед ув'язнених - багатодітні батьки, люди з тяжкими захворюваннями, громадські журналісти та правозахисники

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова заявила, що 121 громадянин України, у тому числі 2 жінки, наразі перебуває в ув’язненні в Росії або в Криму. Про це омбудсмен написала на своїй сторінці у Telegram.

"Наразі РФ за політично-релігійними вмотивованими звинуваченнями переслідує 130 громадян України, з яких 121 перебуває в ув'язненні, у тому числі 2 жінки (15 - в тимчасово окупованому Криму, 106 - на території Російської Федерації) та 9 осіб позбавлені права на свободу пересування. 76 осіб вже засуджено на тривалі терміни, решта - 45 осіб перебувають під судом і слідством", - написала вона.

За її словами, серед ув'язнених - багатодітні батьки, люди з тяжкими захворюваннями, громадські журналісти та правозахисники.

"У сім’ях українських політв'язнів Кремля залишилися без батьківської опіки та уваги 207 неповнолітніх дітей. Нехтуючи міжнародним гуманітарним правом, у незаконному ув'язненні продовжують порушуватися права українських громадян: на справедливий судовий розгляд, ефективний засіб правового захисту, свободу та особисту недоторканність, надання медичної допомоги, на свободу віросповідання", - заявила Денісова.

Новини за темою: Денісова засудила намір щодо переведення Саакашвілі з госпіталю до в'язниці

Раніше омбудсмен заявляла, що на непідконтрольній території Донецької та Луганської областей члени незаконних збройних формувань незаконно утримують 300 громадян України. Вона додала, що за вісім років від початку збройної агресії в Україні законодавчо не визначили статус осіб, які постраждали від воєнного конфлікту. 

Раніше Денісова повідомила, що на тимчасово окупованих територіях Донецької області поширюється сказ, а так звана адміністрація там не вживає заходів для належного забезпечення лікарень препаратами для вакцинації людей для профілактики сказу.

На цих територіях до місцевих лікарень звертаються особи, які стали жертвами нападу безпритульних тварин, задля отримання медичної допомоги, зокрема - екстреного щеплення. У зв’язку з масовістю випадків у лікарнях на цих територіях не вистачає доз вакцин для екстреної профілактики захворювання на сказ.