Загородній про відмову КСУ скласти присягу двох суддів, призначених президентом: За 2,5 роки своєї діяльності Зеленський порушив дуже багато статей Конституції

Юрій Загородній Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

За два з половиною роки своєї діяльності президент Володимир Зеленський порушив дуже багато статей Конституції і, певно, його дії були неконституційними, якщо Конституційний суд України відмовився приводити до присяги двох суддів, яких голова держави призначив своїм указом. Про це заявив народний депутат від "Опозиційної платформи – За життя" Юрій Загородній.

"Звертаємося до Конституції України, тим паче, коли ми говоримо про Конституційний суд, тому що все чітко виписано в Конституції. Повноваження Конституційного суду – це, якщо не помиляюся, стаття 147-151. Це раз. Друге, Конституційний суд приймає всі рішення і висновки відносно дій влади на відповідність до Конституції – президента і Кабінету міністрів, і закони, які приймає Верховна Рада, у тому числі. Президент України за 2,5 роки своєї діяльності порушив дуже багато статей Конституції", – зазначив політик.

При цьому Загородній перерахував: "Це і стаття 13, 14, яка говорить про землю. Земля є власністю українського народу, і без дозволу українського народу не можна проводити будь-які дії з українською землею. А для того, щоб визначити, що далі робити, я маю на увазі – відкривати ринок землі чи не відкривати, треба було провести референдум, як вимагає наша політична сила, тому що це законодавчо правильно. Президент знехтував статтями 13, 14, і "слуги народу" з ініціативи президента ухвалили закон про відкриття ринку землі. Хоча у передвиборчій програмі "Слуги народу" взагалі слова "земля" немає, а у президента України там чітко написано "сформувати прозорий ринок землі". Той закон, який вони ухвалили – це не прозорий ринок землі, а пограбування українського народу. Наступне, президент порушує цілий ряд статей щодо свободи слова, щодо мови в країні, і так само порушено статтю 49 щодо медичного забезпечення, медичного лікування. Тобто президент вже багато чого порушив у своїй діяльності, і зрозуміло, що за порушення рано чи пізно буде відповідати перед українським народом".

"Конституційний суд має оцінювати конституційність дій президента України і його влади в цілому. Президент боїться такої відповідальності, тому він намагався втрутитися в роботу Конституційного суду. І ми з вами знаємо, що порушення 149 статті Конституції України, де чітко виписано порядок звільнення суддів, – президент звільнив декількох суддів своїми указами, що є порушенням Конституції України. І коли президент їх звільнив, коли не закінчився термін їхніх повноважень, цих двох суддів, – на їхнє місце призначив нових суддів, то Конституційний суд, мабуть, все-таки зрозумів, що саме Конституційний суд має оцінювати дії на відповідність Конституції. Ці дії президента України не є конституційними, ось чому Конституційний суд, на мою думку, і відмовився приводити до присяги двох суддів, яких президент призначив своїм указом", – підкреслив політик.

При цьому Загородній додав, що стаття 149 Конституції чітко визначає, за що можна звільнити суддю.

"Перше, якщо він добровільно написав заяву про відставку або звільнення за власним бажанням. Друге, якщо він не може виконувати свої обов'язки за станом здоров'я. Третє, за дисциплінарний проступок або систематичне нехтування своїми службовими обов'язками. Інших складових немає. Президент якраз це ігнорував. Тому що у тих двох суддів, яких він раніше звільнив своїм указом, не закінчився термін їх повноважень, і вони нічого не порушили, жодну норму статті Конституції України, і не було підстав для їхнього звільнення. Слава Богу, Конституційний суд вертається до своєї головної назви, що він Конституційний суд України", – підсумував він.

Нагадаємо, напередодні стало відомо, що Конституційний суд відтермінував приведення до присяги Оксани Грищук і Олександра Петришина, яких президент України Володимир Зеленський своїми указами призначив суддями.