Загородній: Влада Зеленського закриває телеканали, щоб народ не міг дізнатися правду

Фото з відкритих джерел

Влада президента Володимира Зеленського не хоче, щоб український народ знав правду, тому нічого кращого не придумала, як закривати незалежні телеканали.

Про це на акції проти закриття п'яти телеканалів заявив народний депутат від "Опозиційної платформи – За життя" Юрій Загородній.

"У мене, коли я дізнався про закриття двох телеканалів, спочатку була злість, а потім у мене виникло питання: а чим же закінчить нинішня влада президента Зеленського? Ця влада вже стала банкрутом. На сьогодні ця влада не виконала жодної обіцянки. Зеленський мріяв про країну, де не стрілятимуть, але конфлікт на сході триває. Зеленський мріяв про країну, з якої не будуть їхати люди на заробітки, але еміграція з України тільки зростає. Зеленський мріяв про країну, де у бабусі не буде інфаркту через платіжки за комуналку, але у людей не тільки інфаркти, а й інсульти, оскільки вони не можуть оплатити тарифи. Зеленський обіцяв побороти бідність, але Україна зараз не просто бідна країна, а зубожіла, ВВП якої найнижчий серед усіх європейських країн. Україна - бідна країна, а влада боїться того, щоб український народ знав правду. Тому нічого кращого не придумали, як закривати телеканали", - сказав він.

Народний депутат підкреслив, що правда завжди переможе.

"Наша партія "Опозиційна платформа - За життя" буде разом з вами, і разом будемо боротися, щоб ви відстояли своє право на роботу і право нести народу України правду. Правду про те, що влада зараз зраджує народ, інтереси України. Сьогодні влада Зеленського, по суті, вже загроза національній безпеці країни. Правда переможе!" - додав Загородній. 

Нагадаємо, 28 грудня президент України Володимир Зеленський підписав санкції проти двох українських телеканалів - "Перший Незалежний" і UkrLive. Всього в 2021 році Зеленський закрив п'ять телеканалів.

Власник телеканалу UkrLive і голова парламентського Комітету зі свободи слова Нестор Шуфрич заявив, що закриття телеканалу UkrLive незабаром після першого виходу в ефір і телеканалу "Перший Незалежний" після судової перемоги і відновлення супутникового мовлення - це чергове цинічне і беззаконне позасудове рішення від Ради національної безпеки і оборони, спрямоване на встановлення цензури в Україні. Подібні дії не можна пояснити інакше, адже телеканали не порушили жодного закону, а в разі "Першого Незалежного" - навпаки домоглися справедливого судового рішення, яке довело незаконність колишніх рішень РНБО. Телеканали були закриті тільки тому, що так захотілося людям, які займають високі пости. 

У свою чергу голова наглядової ради Фонду захисту свободи слова Ганна Герман підкреслила, що Володимир Зеленський продовжує гробити незалежну журналістику. Але це його не врятує від швидкого й остаточного краху. Тому що в опозиції до нього вже не тільки незалежні телеканали і сайти. В опозиції до провальної політики нинішньої влади - вся Україна.

В "Опозиційній платформі - За життя" відреагували на подію і заявили, що це рішення покликане знищити телеканали "Перший Незалежний" і UkrLive, а також медіахолдинг "Новини", який був заснований журналістами закритих Зеленським телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

На тлі закриття двох телеканалів народний депутат від ОПЗЖ Ренат Кузьмін порадив Зеленському оголосити мобілізацію в армію жінок-журналісток закритих телеканалів. А його колега Василь Німченко заявив, що рішення РНБО про припинення мовлення телеканалів UkrLive і "Перший Незалежний" є ознакою інформаційного рейдерства й узурпації влади, яка вже перейшла на рівень диктатури.

Журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів UkrLive і "Перший Незалежний" звернулися з відкритим листом до світової спільноти - європейських політиків, чиновників і міжнародних журналістських організацій - із проханням вплинути на ситуацію зі свободою слова і спробою влади ввести цензуру в Україні. Світовому співтовариству нагадали і про те, що "112 Україна", NewsOne і ZIK, UkrLive і "Перший Незалежний" не єдині жертви чинного режиму Зеленського. Адже влада всіма способами намагається впливати на роботу державного телеканалу "ДОМ", суспільного мовника "UA:Перший", телеканалів "НАШ", "Еспресо", "Прямий", "Україна" та "Україна 24", інтернет-видань "Страна.ua" і "Шарий.net".