Загородній: Закривши телеканали "Перший Незалежний" і UkrLive, Зеленський порушив дев'ять статей Конституції України

Народний депутата від "Опозиційної платформи ‒ За життя" Юрій Загородній Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

Президент України Володимир Зеленський порушив дев'ять статей Конституції України, коли підписав указ про закриття телеканалів "Перший Незалежний" і UkrLive. Про це в ефірі телеканалу UkrLive заявив народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Юрій Загородній.

"Вчорашній указ президента України про введення санкцій проти двох телеканалів - "Перший Незалежний" і UkrLive - це чергове підтвердження беззаконня в нашій країні. Коли вчора з'явився указ президента з відсиланням на засідання РНБО від 28 грудня, я відкрив сайт РНБО, і там було два повідомлення – перше від 24 грудня о 15:56 про те, що засідання відбудеться 29 грудня, а потім 28 грудня повідомлення о 16:34 про те, що засідання переноситься на 30 грудня. Тобто, виходить, що вчора засідання РНБО не було, хоча є відсилання президента до нього", - сказав він.

Народний депутат підкреслив, що таким чином можна стверджувати, що є порушення Закону України.

"Вчора, коли я прочитав указ президента України і доповнення до нього, то відкрив Конституцію і відразу нарахував порушення дев'яти статей. Це порушення статей, які відносяться до порушення свободи слова, того, що цензура заборонена, стаття 15, позбавлення громадян України права на роботу, так як цей указ президент позбавляє журналістів права на роботу і виконання своїх професійних зобов'язань. Також порушення 104 статті - це присяга президента України, де він гарантував свободу слова. Порушення статті 107, де визначені повноваження РНБО і де немає такої функції, що РНБО підміняє собою судові засідання. Проаналізувавши ці статті Конституції, я згадав слова давньогрецького філософа Софокла, який сказав: "Перед тим, як бог хоче когось покарати, він спочатку позбавляє людину розуму". Мені здається, що вся українська влада на чолі з президентом Зеленським вже втратила розум і творить беззаконня в нашій країні", - вказав Загородній.

За його словами, владі рано чи пізно доведеться відповідати за свої дії, і всі вони закінчать на лаві підсудних.  

Нагадаємо, у вівторок, 28 грудня, влада цинічно, у позасудовому порядку і нехтуючи вимогами чинного законодавства, припинила мовлення телеканалів UkrLive і "Перший Незалежний". Це незаконне рішення знову було прийнято РНБО - органом, який фактично уособлює диктатуру в Україні і вводить фактичну заборону на опозиційну діяльність. 

Власник телеканалу UkrLive і голова парламентського комітету зі свободи слова Нестор Шуфрич заявив, що закриття телеканалу UkrLive незабаром після першого виходу в ефір і телеканалу "Перший Незалежний" після судової перемоги і відновлення супутникового мовлення - це чергове цинічне і беззаконне позасудове рішення від Ради національної безпеки і оборони, спрямоване на встановлення цензури в Україні. Подібні дії не можна пояснити інакше, адже телеканали не порушили жодного закону, а в разі "Першого Незалежного" - навпаки домоглися справедливого судового рішення, яке довело незаконність колишніх рішень РНБО. Телеканали були закриті тільки тому, що так захотілося людям, які займають високі пости. 

У свою чергу голова наглядової ради Фонду захисту свободи слова Ганна Герман підкреслила, що Володимир Зеленський продовжує гробити незалежну журналістику. Але це його не врятує від швидкого і остаточного краху. Тому що в опозиції до нього вже не тільки незалежні телеканали і сайти. В опозиції до провальної політики нинішньої влади - вся Україна.

В "Опозиційній платформі - За життя" відреагували на подію і заявили, що це рішення покликане знищити телеканали "Перший Незалежний" і UkrLive, а також медіахолдинг "Новини", який був заснований журналістами закритих Зеленським телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

На тлі закриття двох телеканалів народний депутат від ОПЗЖ Ренат Кузьмін порадив Зеленському оголосити мобілізацію в армію жінок - журналісток закритих телеканалів. А його колега Василь Німченко заявив, що рішення РНБО про припинення мовлення телеканалів UkrLive і "Перший Незалежний" є ознакою інформаційного рейдерства і узурпації влади, яка вже перейшла на рівень диктатури.