Загроза вторгнення РФ в Україну є новою проблемою для Європи, - Шольц

Олаф Шольц Reuters / Annegret Hilse

Канцлер ФРН зазначив, що непорушність кордонів - це величезне надбання, цінність якого не підлягає обговоренню

Канцлер Німеччини Олаф Шольц у новорічному зверненні заявив, що Європа зараз стикається з новими проблемами.  Однією з них є загроза ескалації ситуації вторгнення Росії в Україну. Він зазначив, що для безпеки в Європі необхідна трансатлантична співпраця. Про це повідомляє Spiegel.

За словами канцлера ФРН, непорушність кордонів - це величезне надбання, цінність якого не підлягає обговоренню. Метою співпраці країн є створення "суверенної, сильної Європи", яка "живе у відповідності зі своїми спільними цінностями миру, верховенства закону і демократії".

Новини за темою: Колишні чиновники США закликали Білий дім оприлюднити санкції проти РФ на випадок вторгнення в Україну

Нагадаємо, у своїй першій урядовій промові у Бундестазі канцлер Німеччини Олаф Шольц знову застеріг Росію від порушення українських кордонів і пообіцяв єдність Євросоюзу в цьому питанні. Він заявив, що з великим занепокоєнням дивиться на безпекову ситуацію на російсько-українському кордоні.

Раніше повідомлялося, що Сполучені Штати Америки вимагатимуть зупинки роботи "Північного потоку-2" у разі повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну.

Також нагадаємо, що раніше голова фракції Європейської народної партії (ЄНП) в Європарламенті Манфред Вебер застеріг від військової ескалації конфлікту на тлі скупчення російських військ на кордоні з Україною. На його переконання, в разі агресивних дій Росії проти України новий уряд Німеччини має згорнути газопровід "Північний потік-2".