Західні соціологи підбили політичні підсумки 2021 року: Розрив між "Слугою народу" і ОПЗЖ в межах похибки

фото з відкритих джерел

У разі позачергових парламентських виборів до нового складу українського парламенту пройшло би 6 партій, а найбільшу кількість голосів отримали б "Слуга народу" і "Опозиційна платформа – За життя". Про це йдеться в дослідженні, проведеному міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія) протягом 22-25 грудня 2021 року, опублікованому у виданні Eutoday.

За результатами опитування, відповіді респондентів на запитання "Як би ви проголосували, якби вибори до Верховної Ради України проводилися цієї неділі?" розподілилися наступним чином: "Слуга народу" - 18,1%, "Опозиційна платформа – За життя" - 16,7%, "Європейська солідарність" - 16,2%, "Батьківщина" - 10,8%, "Розумна політика" - 6,2%, "Сила і честь" - 5,3% (серед тих, хто візьме участь у голосуванні і визначився з вибором). Решта партій не долають 5-відсотковий бар'єр.

фото з відкритих джерел

На питання про те, наскільки Володимир Зеленський справляється зі своїми обов'язками на посаді президента України, більшість респондентів вказала варіант "справляється погано" (68,6%). При цьому тільки 6,1% опитаних заявили, що Зеленський зі своїми обов'язками "справляється добре".

фото з відкритих джерел

Переважна більшість респондентів упевнена, що в результаті розслідування на основі документів Pandora Papers репутація української влади в світі погіршиться. У порівнянні з попереднім дослідженням, цей показник зріс з 67,7% до 72,3%. Протилежну думку висловили 1,0% опитаних.

фото з відкритих джерел

Також 55,6% респондентів упевнені в тому, що результати розслідування на основі документів Pandora Papers приведуть і до падіння рейтингу Володимира Зеленського і партії "Слуга народу" в Україні. У листопаді кількість таких відповідей становила 52,5% від загального числа опитаних.

фото з відкритих джерел

Опитування проводилося на всій території України, крім тимчасово неконтрольованих районів Донецької та Луганської областей та Криму, міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія) протягом 22-25 грудня 2021 року. Метод опитування - телефонні інтерв'ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів. Загальна кількість респондентів - 2,010 осіб. Імовірна похибка - 2,2%.