Занадто рано говорити, чи серйозно Росія ставиться до дипломатії, – Білий дім

Речниця Білого дому Джен Псакі

AP Photo / Evan Vucci

Нагадаємо, 10 січня у Женеві американська та російська делегація завершили перші переговори щодо так званих гарантій безпеки, які запропонувала Москва

Поки що рано говорити, чи серйозно Росія ставиться до дипломатичних переговорів. Спікер Білого дому Джен Псакі підкреслила, що США не впевнені, чи буде Росія використовувати переговори як привід для того, щоб заявити про провал дипломатії і посилити агресію. Про це повідомила журналістка телеканалу CNN Кайлі Етвуд на своїй сторінці у Twitter.

"Я б сказала, що ще занадто рано говорити про те, чи серйозно росіяни ставляться до дипломатичного шляху або чи готові вони до серйозних сумлінних переговорів", – заявила Псакі.

Нагадаємо, 10 січня у Женеві американська та російська делегація завершили перші переговори щодо так званих гарантій безпеки, які запропонувала Москва. Вони тривали майже вісім годин.

Новини за темою: Підсумки безпекових переговорів Росії і США у Женеві: Що вирішили сторони про НАТО, Україну і ядерну війну

Раніше президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ пропонує розпочати предметні переговори про досягнення юридичних гарантій нерозширення НАТО на схід, зокрема, щодо вступу України в Альянс. Він особливо наголосив, що маються на увазі правові, юридичні гарантії, а не усні домовленості.

Своєю чергою, генсек НАТО Єнс Столтенберг на пресконференції у Ризі заявив, що Росія не може впливати на розв'язання питання щодо членства України в Альянсі. Рішення про те, коли це станеться, ухвалюватимуть 30 союзників з НАТО та Україна, коли остання "буде готова відповідати стандартам".

Пізніше стало відомо, що Міністерство закордонних справ Російської Федерації опублікувало стратегічну пропозицію Росії до США і НАТО про гарантії взаємної безпеки. Вона містить 12 пунктів.