Зарубіжні ЗМІ: Прийшов час Києву домовитися з Москвою по газу, як про це говорив Медведчук

РБК

Українська влада, визнавши відсутність альтернативи російському газу, повинна перейти до переговорів про його прямі поставки. Таку думку висловив у понеділок голова Політичної ради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук, коментуючи слова голови "Нафтогазу" Юрія Вітренка про складнощі з диверсифікацією поставок палива, повідомляє ТАСС.

"У Києві нарешті чи то прозріли, чи то протверезіли, чи то зважилися сказати чесно: всі останні роки Україна споживає все той же російський газ, тільки куплений через треті руки нібито у європейських партнерів, і альтернативи цьому блакитному паливу немає", - йдеться в його заяві.

Медведчук зазначив, що "якщо українська влада реально стурбована енергетичною безпекою країни", то її наступним кроком має бути "кардинальна зміна підходів до вирішення питання забезпечення країни газом, виходячи з економічних і стратегічних інтересів самої України".

Медведчук нагадав слова глави "Нафтогазу" про те, що в українських портів немає відповідних терміналів, що дозволяють приймати судна зі скрапленим природним газом. "Та й сама доставка такого газу в Україну під великим питанням. А покупку газу в американських експортерів глава "Нафтогазу" і зовсім назвав грою у фінансові спекуляції, що не вирішує проблему енергобезпеки країни", - звернув увагу політик.

Він закликав Київ відмовитися від політичних спекуляцій на цій темі і діяти лише в інтересах держави. "По-перше, для безперебійного забезпечення блакитним паливом за реальною ціною, без переплат європейським посередникам на біржі, Києву потрібно вже сьогодні почати переговори про прямі закупівлі природного газу у Росії", - переконаний політик.

Медведчук також вважає, що українська влада повинна якомога швидше почати переговори про збереження транзиту російського газу в Європу і предметно підійти до теми створення тристороннього газотранспортного консорціуму, розмови про який ідуть вже багато років.

Глава політради ОПЗЖ висловив переконання, що владі час займатися перезавантаженням двосторонніх відносин з Росією і переглядом енергетичної стратегії з урахуванням реальних ринкових умов, інтересів України та її громадян, поки дійсно не стало пізно.

Нагадаємо, раніше Медведчук заявляв, що Україні необхідно разом з Євросоюзом і Росією створити газовий консорціум для безперебійного транзиту блакитного палива з Росії. За його словами, щоб зберегти газотранспортну систему (ГТС) України і запобігти катастрофі в енергетиці, українській владі необхідно припинити "політичні спекуляції" на темі газу і діяти в інтересах громадян.