Зе-влада очікувала, що Медведчук, як і Порошенко, втече з країни, але цього ніколи не буде, - Німченко

Василь Німченко "Опозиційна платформа - За життя"

Звинувачення проти експрезидента Петра Порошенка практично такі ж, як і ті, що висунуто щодо голови політради партії "Опозиційна платформа ‒ За життя" Віктора Медведчука. У справі Порошенка є навіть цілі параграфи, ідентичні за своїм змістом звинуваченням у справі Медведчука. Про це заявив народний депутат від ОПЗЖ Василь Німченко в ефірі телеканалу UkrLive.

Як зазначив парламентарій, Порошенко, зрозумівши, що йому буде пред'явлено підозру, покинув країну. Свого часу саме цього очікувала влада від Медведчука. Але, всупереч цим очікуванням, голова політради ОПЗЖ залишився в Україні і продовжує доводити свою невинуватість у суді.

"Придумали репресії, придумали запобіжний захід на рівному місці в розрахунку на те, що Медведчук, як зараз Порошенко, покине країну і втече. Не втече Віктор Володимирович, він сказав, що це його громадянська позиція. Він, як лідер партії, не може навіть думати про це за наявності політичного переслідування щодо ОПЗЖ і нього самого", – сказав Німченко.

Нардеп зазначив, що справи Медведчука і Порошенка практично нічим не відрізняються, відрізняється тільки реакція самих політиків на звинувачення на свою адресу.

"Уяві прокурорів, як і нахабству, немає меж. Не пред'явлені достовірні докази, які мають значення для справи Віктора Володимировича Медведчука. Бачу, що у справі Порошенка навіть цілі параграфи ідентичні за своїм змістом. Медведчука звинувачують у тому, що він нібито скоїв десь з якоюсь особою - у невстановленому місці, за невстановлених обставин, у невстановлений час. Те ж саме чув і у справі Петра Порошенка. Хто відповідатиме за неконституційні дії з боку слідства і прокуратури, яка в силу Конституції України зобов'язана контролювати хід досудового розслідування?" - підкреслив Василь Німченко.

Політик також нагадав, що кримінальне переслідування Медведчука почалося ще в травні цього року і триває донині, попри те, що в цій справі порушуються всі мислимі норми КПК України.

"Ще у травні 2021 року почалися політичні репресії проти Медведчука, щоб залякати його. Було винесено до суду на розгляд цю надуману підозру. Їм нічого не залишалося, як ізолювати Віктора Володимировича від його діяльності, від переміщення, від зустрічей, від виконання своїх обов'язків народного депутата. Він розкрив скриньку Пандори, завадивши розкраданню державних коштів. Ніхто не міг це стерпіти з боку влади, і почалися політичні репресії. Щоб їх і далі продовжувати, порушують всі норми Кримінального процесуального кодексу. Йдеться про обмеження конституційних прав", – підкреслив парламентарій.

На думку Німченка, в ситуації, що склалася, можливий лише один законний варіант розвитку подій: повернути все в фарватер дотримання Конституції і Кримінального процесуального законодавства.

"Правоохоронна система збилася, запустивши маховик політичних репресій тільки проти однієї людини - лідера ОПЗЖ Віктора Володимировича Медведчука. Досить прочитати статті 141, 181 Кримінального процесуального кодексу, щоб побачити: максимальний термін обмеження волі в період досудового слідства щодо особи, визнаної підозрюваною, не може перевищувати в цілому 6 місяців. Зазвичай арешт лише на 2 місяці, але якщо є обставини, що вказують, що особа може перешкодити слідству, залякати свідків або покинути країну, то термін може бути продовжений до 6 місяців. А у нас що? З травня це триває. В результаті йде знущання над людиною, якій незаконно дали статус підозрюваного, щоб змусити покинути країну. Саме на це був розрахунок - щоб винести заочно вирок. Але це не вийде, тому що Віктор Володимирович продовжує дотримуватися своїх цивільних принципів", – підкреслив Василь Німченко.

Також нардеп вказав на те, що, незважаючи на перебування під домашнім арештом вже більше ніж півроку, незважаючи на санкції, кримінальне і політичне переслідування, Віктор Медведчук входить до топ-5 найвпливовіших і найпопулярніших політиків України.

"Що стосується рейтингів політиків, то Віктор Володимирович на 5-му місці, і це при тому, що він, по суті, заарештований, позбавлений права вести свою політичну і державну діяльність. Знищити нашу політичну партію у них не вийде - я не вірю, я впевнений", – заявив Василь Німченко.

Нагадаємо, народний депутат України, голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук піддається політичним репресіям і кримінальному переслідуванню з боку влади за різку критику непрофесіоналізму президента Володимира Зеленського і його команди, а також за категоричну незгоду з тупиковим економічним курсом чинної влади.

Зараз Медведчук перебуває під слідством за двома кримінальними провадженнями. У травні йому було пред'явлено першу підозру, а в жовтні ‒ ще одну.

Спілкуючись з журналістами після останнього судового засідання, Віктор Медведчук констатував, що, на жаль, говорити про торжество закону і справедливості в Україні поки не доводиться, тому що органи прокуратури продовжують фальсифікувати кримінальні справи, а суди перебувають під тиском влади.