Зеленському доведеться розплачуватися за протизаконні дії, зокрема за арешт Медведчука і закриття телеканалів, – журналіст

Президент України Володимир Зеленський

РИА Новости

Правоохоронці почали переслідувати п'ятого президента України Петра Порошенка з тих же підстав, як і голову політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народного депутата Віктора Медведчука у 2020 році, коли він став загрозою рейтингу чинного президента. Про це повідомив журналіст Захар Виноградов.

"Іншими словами, п'ятого президента України Порошенка тоді стали переслідувати правоохоронці, коли він став загрозою рейтингу чинного президента. Нагадаю, точно так само і з тих же підстав почалися переслідування у 2020-му Медведчука", – зазначив він.

Журналіст упевнений, що чинному президенту Володимиру Зеленському і його команді рано чи пізно доведеться відповісти за проведені репресії.

"Зеленському і Ко доведеться розплачуватися за всі позасудові і протизаконні дії, які здійснювали вони в інтересах США протягом останніх двох з половиною років – арешт Медведчука, закриття телеканалів, незаконні арешти людей, антиросійське законодавство та інше, що неминуче розкриється тими ж слідчими, які сьогодні віддано дивляться Зеленському в рот, а завтра викличуть його в кабінет для пред'явлення звинувачень. Ось цього повороту долі і хоче заздалегідь уникнути Зеленський", – вважає Виноградов.

В той самий час він підкреслив, що Медведчук, на відміну від Порошенка, не втік з України і продовжує боротися з чинним режимом.

"Адже і з Медведчуком, коли Зеленський у 2020-му вирішив шантажувати Росію, чинили точно за тією ж схемою. Тільки він не поїхав, а залишився в країні, а Порошенко втік.

У цьому сенсі, загрозою арешту Порошенка Зеленський зробив з нього свою зброю – автомат Калашникова, з яким йде в політичний наступ на сильних світу цього", – констатував Виноградов.

Нагадаємо, 2 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne та ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовано санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування трансляції всіх трьох телеканалів.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися та створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne та ZIK. Але буквально за годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру.

20 серпня були введені санкції проти головного редактора інтернет-видання "Страна.ua" Ігоря Гужви, компаній-видавців "Страны.ua", блогера і журналіста Анатолія Шарія, його дружини Ольги. В результаті були заблоковані видання "Страна.ua" і "Шарий.net".

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

У зв'язку з незаконними діями влади журналісти звернулися до державного секретаря США Ентоні Блінкена щодо запровадження тотальної цензури та серйозної загрози свободі інформації в Україні, направили відкриті листи Європейському комісару з питань розширення і політики добросусідства з 2010 по 2014 рік Штефану Фюле і експрезиденту Польщі Олександру Кваснєвському, Генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррешу, Верховному комісару ООН з прав людини Мішель Бачелет, спеціальному доповідачу ООН з питань заохочення та захисту прав на свободу думок та їх вільне вираження Ірен Хан та прессекретарю Управління ООН з прав людини Марті Хуртадо. А Рада Європи порекомендувала журналістам незаконно закритого каналу "Перший Незалежний" звернутися до Європейського суду з прав людини у зв'язку з обмеженням свободи слова в Україні.

Також колективи медіа, незаконно закритих українською владою в особі президента Володимира Зеленського, зустрілися з секретарем Сенату, віцепрезидентом Комітету закордонних справ, оборони та Збройних сил Жоелем Герріо, а також віцепрезидентом Комісії з конституційного законодавства, законодавства, загального виборчого права, регламенту та загального управління Сенату Франції Наталі Гуле. У ході зустрічі представники ЗМІ поінформували сенаторів про катастрофічну ситуацію зі свободою слова в Україні.

Крім цього співробітники незаконно закритих українською владою телеканалів "112 Україна", NewsOne, ZIK, а також "Перший Незалежний", який був закритий за листом заступника Голови СБУ без суду, і сайтів "Страна.ua" і "Шарий.net" прийшли на форум Ялтинської Європейської Стратегії у форматі YES Brainstorming 2021, який стартував 10 вересня в Києві, щоб розповісти про ситуацію зі свободою слова в Україні.

Журналісти закритих ЗМІ звернулися з листом до делегатів ПАРЄ, де розповіли про тиск влади на незалежні медіа в Україні і попросили дати свою оцінку. Підтримав їх і Фонд захисту свободи слова в Україні, голова якого направила лист президенту США Джо Байдену у зв'язку з переслідуванням владою незалежних медіа в Україні.

У 2021 році світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували 144 568 матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.