Зеленський підписав закон про локалізацію в машинобудуванні

Володимир Зеленський

Офіс президента України

Рада прийняла документ у грудні

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає створення передумов для розвитку та модернізації вітчизняної промисловості. Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Згідно з документом, з середини 2022 року на державних тендерах у разі закупівлі міського транспорту, комунальної техніки, залізничного транспорту, аерокосмічної продукції та продукції енергетичного машинобудування вимагається не менше ніж 10% української складової. Щороку поріг збільшуватиметься на 5%, доки не досягне 40%. На цьому рівні він перебуватиме до кінця 10-річного терміну.

Передбачається, що Кабмін зможе розширювати список товарів, на які поширюється вимога локалізації, збільшувати на 10% або зменшувати на 5% вимогу локалізації за конкретною категорією товарів на рік. Крім того, документ дозволяє зменшувати рівень місцевої складової до нуля у конкретній закупівлі в разі екзотичної термінової потреби.

Закон набирає чинності за пів року після опублікування. Очікується, що закон дасть змогу створити 64 тис. робочих місць та сприятиме зростанню ВВП на 4,2% у середньостроковій перспективі.

Новини за темою: Стало відомо, скільки автомобілів недовипустить світова промисловість у 2021 році

Нагадаємо, Євросоюз очікував, що Україна не ухвалюватиме законопроєкт, який містить пропозиції щодо запровадження вимог локалізації. Голова представництва ЄС в Україні Матті Маасікас заявляв, що документ суперечить Угоді про асоціацію.