Зеленський відреагував на скандал із призначеними ним суддями

Фото з відкритих джерел

За його словами, Вища рада правосуддя констатувала відсутність обґрунтованого сумніву

Президент України Володимир Зеленський заявив, що у всіх поданнях про призначення суддів, що надійшли на його адресу, Вища рада правосуддя своїм рішенням констатувала відсутність обґрунтованого сумніву щодо відповідності кандидатів на посаду судді. Про це повідомляє пресслужба офісу президента.

Як зазначається, висновки Вищої ради правосуддя були зроблені на основі рішень Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

"Сам факт призначення на посаду судді не дає абсолютного імунітету або індульгенції від притягнення до відповідальності, в тому числі кримінальної, за вчинені правопорушення. У разі наявності конкретних фактів порушень закону тим чи іншими особами кожен має право звернутися до відповідного органу для здійснення перевірки та реагування. Глава держави розраховує, що за активної участі небайдужої частини суспільства якомога швидше відбудеться оновлення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради правосуддя, які стануть запорукою формування добропорядного і високопрофесійного суддівського корпусу", - заявили у Зеленського.

Новини за темою: Зеленський призначив на посади 28 суддів, серед них - двоє суддів Майдану

Раніше повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський заявив, що призначив двох суддів Конституційного Суду України.

Своєю чергою Конституційний суд визнав неможливим приведення до присяги Олександра Петришина та Оксани Грищук, яких 26 листопада президент Володимир Зеленський призначив суддями Конституційного Суду.