Зубченко: Шольц, Макрон і Столтенберг жорстко зажадали від Зеленського припинити репресії проти ЗМІ і випустити Медведчука з-під домашнього арешту

Олександр Зубченко

Олександр Зубченко

Журналіст
Віктор Медведчук і Володимир Зеленський 112ua.tv

Лідери ФРН і Франції – провідних країн ЄС, а також генеральний секретар блоку НАТО на саміті "Східного партнерства" в Брюсселі жорстко зажадали від українського президента Володимира Зеленського припинити репресії у вигляді позасудової заборони ЗМІ, а також випустити з-під домашнього арешту главу політради "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Медведчука.

Про це написав у Facebook політичний публіцист Олександр Зубченко.

"Отже, в Європейському Союзі на вищому рівні (вище не буває) у відвертій і навіть жорсткій формі пред'явили нашому верховному головкому претензії. Про це ви не почуєте на телеканалах "Дім", "Рада" і "1+1". Як повідомляє джерело, Зеленському вказали на неприпустимість позасудової розправи над ЗМІ і зажадали скасувати санкції РНБО щодо каналів "112 Україна", NewsOne і ZIK, інтернет-сайту "Страна.uа", а також припинити репресії проти опозиції на чолі з Віктором Медведчуком", - повідомив публіцист.

Зубченко звернув увагу, що лідери ФРН і Франції, а також генеральний секретар НАТО озвучили свої вимоги до Зеленського в жорсткій формі.

"Виявляється, лідери провідних країн ЄС - канцлер ФРН Олаф Шольц, президент Франції Емманюель Макрон і генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг - вважають, що подібні дії, а також репресії щодо опозиції тільки погіршують ситуацію в Україні та ще більше посилюють розкол в країні. Тому Зеленському конфіденційно, але жорстко сказали, що санкції проти телеканалів і опозиції треба скасувати, а Медведчука звільнити з-під домашнього арешту. Таке послання в неформальній і конфіденційній обстановці отримав у Брюсселі президент Зеленський від Шольца, Макрона і Столтенберга, що приєднався до них", - зазначив автор.

За словами Зубченка, ця інформація свідчить про те, що тема заборони телеканалів і репресій проти Медведчука сильно дратує лідерів провідних країн ЄС.

"Про що це говорить? Про те, що тема заборони телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK, видання "Страна.uа", а також репресій проти опозиції починає здорово дратувати наших "стратегічних партнерів". Навіть до Брюсселя дійшло, що Зеленський занадто скидається на недемократичного лідера "африканського формату". Та й Путін не пропускає момент нагадати Європі і США про подвійні стандарти", ‒ уточнив публіцист.

Також Зубченко нагадав, як західні ЗМІ вже багато місяців пишуть про те, що під виглядом політики "деолігархізації" Зеленський насправді веде війну проти Віктора Медведчука.

"Тим більше що західні ЗМІ вже багато місяців пишуть про атаку Зеленського & Co проти ЗМІ та репресії проти опозиції. Журнал для світової еліти Forbes прямо написав, що під виглядом "деолігархізації" Зеленський просто воює зі своїм головним політичним противником в особі Медведчука. А англійська The Independent охарактеризувала заборону ЗМІ і репресії як ознаки того, що Зеленський будує авторитарний режим (стаття так і називається "Не можна дозволити авторитаризму пустити коріння")", ‒ підбив підсумок політичний публіцист Олександр Зубченко.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.