У Херсонській області зафіксували випадок африканської чуми свиней

Африканська чума свиней

Фахівці виявили чотири трупи свиней віком 2-10 місяців

У Херсонській області зафіксували випадок африканської чуми свиней. Її виявили під час проведення моніторингових обстежень місць можливого видалення трупів тварин у лісопосадці між с. Станіслав та с. Широка Балка. Про це повідомляє Держпродспоживслужба.

Фахівці виявили чотири трупи свиней віком 2-10 місяців. 

"Для з'ясування епізоотичної ситуації на місці та проведення епізоотичного розслідування, встановлення причин загибелі тварин, джерел і шляхів можливого занесення збудника африканської чуми свиней (АЧС) і вжиття заходів щодо недопущення поширення збудника хвороби за його межі невідкладно прибула група швидкого реагування. Було відібрано біологічний матеріал та направлено для дослідження на АЧС до Миколаївської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби, де було встановлено діагноз "африканська чума свиней", – йдеться у повідомленні. 

Фахівці спалили та захоронили залишки трупів свиней в місці їх виявлення. Місце спалення обробили хлорним вапном. 

Між зазначеними селами ввели карантин. 

Новини за темою: У США людині трансплантували нирку генно-модифікованої свині

Нагадаємо, у Чернівецькій області в селі Котелеве на одній із приватних ферм зафіксували масовий спалах африканської чуми свиней. Зазначається, що за ніч хвороба вбила близько 440 тварин, а стрімке зараження призвело до смерті й молодих свиней. При цьому не відомо, звідки вірус з'явився на фермі.