Археологи знайшли у Тибеті понад п'ять тисяч реліквій кам'яної доби

Фото з відкритих джерел

Також на місці розкопок знайдено вогняні та попільні ями

Китайські археологи знайшли в Тибеті (Центральна Азія) величезну кількість реліквій кам'яної доби. Про це повідомляє "Сіньхуа".

Важливе відкриття було зроблено на території повіту Гар округу Нгарі. У нашаруваннях ґрунту, що відклалися в результаті людської життєдіяльності, було виявлено понад 5 тис. реліквій: виробів з каменю, шкур тварин, обпаленого каміння тощо.

Крім того, на місці розкопок знайдено вогняні та попільні ями.

Судячи з виробів, які дістали із землі, у цьому місці, можливо, жили люди в різні часові відрізки кам'яної доби, пояснили вчені.

Як відомо, розкопки стоянки на заході Тибету проводилися вперше. Відкриття заповнило прогалину в дослідженнях діяльності людини на Тибетському нагір'ї, що датується періодом 8-10 тис. років тому, прокоментували фахівці.

Новини за темою: У Римі під час розкопок археологи знайшли стародавню статуетку собаки

Нагадаємо, раніше польські вчені виявили стародавню кам'яну ігрову дошку під час археологічних розкопок поселень бронзової доби поблизу села Айн-Бані-Сайда в Омані.

Зазначається, що на дошці вигравірувана прямокутна сітка із двох рядів по сім квадратів. Всередині кожного з них знаходиться неглибоке заглиблення у вигляді чашоподібного отвору.