Астрономи зняли виверження близької до Землі чорної діри

Відобразити цю подію допоміг телескоп Murchison Widefield Array (MWA)

Міжнародна група астрономів зняла виверження найближчої до Землі надмасивної чорної діри в галактиці Центавр А. Про це повідомляє Sky Tech Daily.

Дана радіоактивна чорна діра розташована в центрі галактики масою в 55 млн разів більше за масу Сонця, яка перебуває за 12 млн світлових років від Землі. Довжина її спалаху розтяглася на 16 місяців, а плазма вивергалася з неї майже зі швидкістю світла.

Як зазначається, відобразити цю подію, що відбулася в глибинці Західної Австралії, допоміг телескоп Murchison Widefield Array (MWA).

"Ці радіохвилі виникають через засмоктування матеріалу в надмасивну чорну дірку в центрі галактики", - сказав провідний автор дослідження доктор Бенджамін МакКінлі з Кертинського університету.

За його словами, коли речовина розривається на частини, наближаючись до чорної діри, то у цей момент утворюються потужні струмені. Вони викидають більшу частину матеріалу назад у космос на відстані понад мільйон світлових років.

Новини за темою: Астрономи виявили 70 квазіпланет у нашій галактиці

Нагадаємо, раніше телескоп Європейської південної обсерваторії (ESO) у Чилі зробив найглибші та найчіткіші фото центру нашої галактики, де розташована надмасивна чорна діра. Ці фото у 20 разів деталізованіші, ніж усі раніше зроблені.