Байден вважає штурм Капітолію у 2021 році спробою держперевороту

За словами нинішнього президента США, тоді була спроба "нав'язати волю банди, відкинути вільні та чесні вибори і, вперше в історії Америки, зупинити мирну передачу влади"

Президент США Джо Байден

NBC News

Президент США Джо Байден назвав штурм Капітолію, який стався 6 січня 2021 року, спробою державного перевороту. Про це він заявив під час виступу в Атланті, повідомляє The Independent.

"Жорстока банда, яку підтримував і надихав переможений колишній президент (Дональд Трамп, - ред.), 6 січня 2021 року прагнула за допомогою насильства отримати те, що він (Трамп, - ред.) втратив у ході голосування на виборах", - сказав Байден.

За словами нинішнього президента США, тоді була спроба "нав'язати волю банди, відкинути вільні та чесні вибори і, вперше в історії Америки, зупинити мирну передачу влади".

"Саме тому ми зібралися тут сьогодні. Для того, щоб виступити проти сил в Америці, які цінують владу вище за принципи, сил, які вчинили спробу перевороту, перевороту проти законно вираженої волі американського народу, посіявши сумніви, вигадуючи звинувачення у фальсифікації..." - сказав він.

Як зазначив Байден, тоді сталася спроба "вкрасти у народу вибори 2020 року".

"Вони зазнали невдачі, але ні у перемозі демократії, ні в її майбутньому впевненості не було", - резюмував американський президент.

Новини за темою: Справа про штурм Капітолію: Розшукуваний ФБР учасник втік до Білорусі

Нагадаємо, що у Конгресі США 6 січня 2021 року ввечері за київським часом повинні були затвердити остаточні результати виборів президента країни. Однак прихильники чинного президента Дональда Трампа зібралися на мітинг, який переріс у штурм Капітолію.

При цьому одна зі прихильниць Трампа загинула. Вона отримала вогнепальне поранення - вогонь, за даними ЗМІ, відкрив один з правоохоронців. Ще кілька людей, в тому числі і поліцейські, постраждали в сутичках. 

Пізніше влада Сполучених Штатів Америки порушила 25 справ про випадки внутрішнього тероризму у зв'язку з заворушеннями в Конгресі.