Байден вводить нові санкції проти Китаю за переслідування уйгурів

Білий Дім

Зокрема закон забороняє імпорт товарів з регіону Сіньцзян

Президент США Джо Байден підписав закон про заборону імпорту товарів з китайського регіону Сіньцзян, який спрямований проти китайського уряду за переслідування уйгурів та інших етнічних меншин. Про це повідомив Білий дім.

Як зазначається, закон "Про запобігання примусової праці уйгурів" стане першим істотним покаранням Китаю за порушення прав людини в Сіньцзяні й може стати прикладом для інших країн.

Так, документ накладає санкції на осіб та організації, які несуть відповідальність за примусову працю в регіоні, і забороняє імпорт товарів, якщо США не матиме "ясних і переконливих доказів", що вони не були виготовлені з використанням примусової праці.

Відомо, що законопроєкт був ухвалений обома палатами Конгресу на початку грудня за консенсусної підтримки демократів та республіканців.

Новини за темою: США ввели санкції проти виробника популярних дронів та ще низки компаній з Китаю

Нагадаємо, що раніше КНР наклала санкції на чотирьох членів урядової Комісії США з питань міжнародної релігійної свободи після того, як США наклали обмеження на китайських чиновників і компанії за ймовірні порушення прав людини в північно-західному регіоні країни Сіньцзян.

При цьому, до такого кроку Пекін вдався після того, як Вашингтон призначив нового спеціального координатора для Тибету.