Berlinale-2022 пройде в гібридному форматі

Фото з відкритих джерел

Захід розпочнеться 10 лютого з урочистого відкриття в Berlinale Palast

Кінофестиваль "Берлінале-2022" пройде 10-20 лютого "за нової концепції" – частково за присутності глядачів, частково – онлайн. Про це йдеться на сайті фестивалю.

У зв’язку з пандемією "Берлінале" змінив формат і концепцію: фестиваль розпочнеться 10 лютого з урочистого відкриття в Berlinale Palast, після чого до 16 лютого кінокоманди особисто представлятимуть свої фільми публіці та акредитованій аудиторії на прем’єрах у різних кінотеатрах фестивалю. Увечері 16 лютого відбудеться церемонія нагородження Золотим та Срібними ведмедями, а також премією GWFF, повідомили організатори.

З 17 по 20 лютого повторні сеанси відбуватимуться в усіх кінотеатрах Berlinale (за звичайною стандартною ціною квитків 10 євро).

Як зазначається, цьогоріч кінопокази проходитимуть за суворого дотримання чинних правил гігієни. При цьому у світлі останніх рішень Федерального уряду та Сенату Берліна попередньо розроблені заходи гігієни та безпеки були ще раз переглянуті, щоб фестиваль 2022 року можна було провести в режимі 2G-plus (вакцинація плюс негативний тест, а також масковий режим).

Новини за темою: Фінал конкурсу Міс Світу 2021 скасували через пандемію COVID-19

Крім скорочення частини фестивалю, що складається з презентацій, нова концепція також передбачає принципове зменшення кількості місць у кінотеатрах до 50 відсотків.

Вечірки та прийоми не проводитимуться, але для кінокоманд буде шанс з’явитися в зменшеному форматі на червоній доріжці або в інших прем’єрних кінотеатрах у присутності преси, "яка допоможе створити відтінок традиційної фестивальної атмосфери".

Такі частини фестивалю як European Film Market, Berlinale Co-production Market, Berlinale Talents і World Cinema Fund проходитимуть в режимі онлайн – у період між 10 і 17 лютого.

Новини за темою: Україна взяла три головні нагороди на театральному фестивалі в Єгипті

Нагадаємо, Віденський оперний бал, який в Австрії ще називають "бал балів", не проводитиметься у 2022 році через пандемію коронавірусу. Участь у цьому заході зазвичай беруть близько 5-6 тис. людей.