Новини » Світ Читать эту новость на русском

Британські інженери представили робота з "жестами та мімікою людини"

Скріншот із відео Engineered Arts

Це захопило і налякало людей у мережі

2 грудня компанія Engineered Arts представила свою нову розробку - робота Ameca, який повинен, за задумом авторів, "кокетувати" з людьми на заходах і подобатися їм. Презентація винаходу представлена на їхньому Youtube-каналі.

Як зазначається, інженери під час створення Ameca сфокусували зусилля на максимально природній імітації рухів та міміки людини. Зараз робот не може навіть ходити, зате його система датчиків та приводів під управлінням нейромережі дозволяє програмувати мовою Python складні послідовності рухів руками, пальцями, лицьовими "м'язами" та очима.

Коментатори на Youtube відзначили "шалений рівень деталізації" та "природні рухи" робота, припустивши, що Ameca стане гарною заміною Марку Цукербергу. Однак користувачі Twitter відреагували інакше - ті ж якості робота налякали їх.

Один з користувачів заперечив на це, помітивши, що Ameca не має справжнього штучного інтелекту, а лише слідує заданим вказівкам. Про це очевидно говорять і самі співробітники компанії Engineered Arts. Тому страх перед Ameca не має раціональних підстав. Твіт, схоже, не переконав інших користувачів і викликав дискусію про перспективи штучного інтелекту та потенційні загрози людству.

Новини за темою: Ілон Маск заявив про створення робота-гуманоїда, який виконуватиме "нудні справи"

Нагадаємо, раніше китайські вчені створили концепт сучасного дуже гнучкого робота, потенційно здатного ефективно збирати космічне сміття. Він може також використовуватися під час небезпечних операцій, таких, як обшук місць природних катаклізмів.