Британські вчені виявили позитивний ефект від носіння захисних масок

Фото з відкритих джерел

Обличчя вважаються привабливішими, коли вони закриті медичними масками

Дослідники з Університету Кардіффа у Великій Британії з’ясували, що обличчя, закрите одноразовою хірургічною маскою, ймовірно, вважається найбільш привабливим. Про це повідомляє The Guardian.

Доктор Майкл Льюїс зі школи психології Кардіффського університету та експерт з вивчення облич, розповів, що дослідження, проведені до пандемії, показали, що медичні маски для обличчя знижують привабливість, бо пов’язані із хворобою.

"(Тепер) наше дослідження показує, що обличчя вважаються привабливішими, коли вони закриті медичними масками. Це може бути пов’язано з тим, що ми звикли до працівників охорони здоров’я в синіх масках, а тепер ми асоціюємо їх із людьми, які займаються доглядом, чи медиками. У той час, коли ми почуваємося вразливими, то можемо сприймати носіння медичних масок як заспокійливий ефект, і тому позитивніше ставитися до їх носія", - наголосив він.

Зазначається, що перша частина дослідження була проведена в лютому 2021 року, коли британці вже звикли носити маски за певних обставин.

Учені попросили 43 жінки оцінити за шкалою від 1 до 10 привабливість зображень чоловічих облич без маски, у простій тканинній масці, синій медичній масці та тих, що тримали просту чорну книгу, що закриває обличчя.

Учасники розповіли: ті, хто носив тканинні маски, були значно привабливішими, ніж ті, хто не мав масок або чиї обличчя були частково приховані книгою. Проте носії хірургічних масок були ще симпатичнішими.

"Пандемія змінила нашу психологію у тому, як ми сприймаємо носіїв масок. Коли ми бачимо когось у масці, ми більше не думаємо: у цієї людини хвороба, мені треба триматися подалі", - наголосив Льюїс.

Психолог підкреслив: також можливо, що маски роблять людей привабливішими, бо ми звертаємо увагу на очі.

Новини за темою: Польські вчені знайшли ген, що подвоює ризик важкого перебігу COVID-19

Нагадаємо, раніше вчені з університету Фінляндії виявили, що чим сильніша у людини залежність від нікотину, тим більше у неї симптомів депресії. Окрім фізичної залежності від нікотину існує й психологічна, яка пов'язана із регулюванням емоцій.