Був дуже голодний: В Іспанії борсук розкопав скарб давньоримських монет

Wikipedia

Стародавні монети, ймовірно, були викопані борсуком у пошуках їжі під час сильної хуртовини, що паралізувала Іспанію у січні 2021 року

На північному заході Іспанії в регіоні Астурія було виявлено скарб приблизно з 200 монет римської епохи. Це сталося завдяки зусиллям голодного борсука, який шукав їжу. Про це повідомляє Phys.org.

"Виняткову знахідку" було виявлено в квітні 2021 року в печері Ла-Куеста, а подробиці викладено в Журналі передісторії та археології, опублікованому минулого місяця Мадридським автономним університетом. Зазначається, що стародавні монети, ймовірно, були викопані борсуком у пошуках їжі під час сильної хуртовини, що паралізувала Іспанію у січні 2021 року.

У той час багато істот щосили намагалися знайти ягоди, хробаків або комах для їжі, а ось борсуку не пощастило: він знайшов лише жменьку металевих дисків, які пізніше були помічені місцевим жителем.

"На підлозі печери… у піску, який, ймовірно, викопав борсук біля входу в свою нору, ми знайшли монети", - розповіли археологи після виявлення 209 монет, що датуються періодом між 3 та 5 століттями нашої ери.

Підкреслюється, що більшість цих монет пізньої римської епохи "походить із північного та східного Середземномор’я" з Антіохії, Константинополя, Салоників, які пізніше пройшли через Рим, Арль та Ліон на півдні Франції, хоча принаймні одну монету було доправлено з Лондона.

"Кількість знайдених монет, а також безперечний археологічний інтерес переходу до раннього середньовіччя роблять скарб, виявлений у Берсіо, винятковою знахідкою", - наголосили вчені.

Як припускають науковці, монети, ймовірно, були переміщені туди в "контексті політичної нестабільності", пов’язаної, зокрема, із вторгненням свевів, німецького племені, яке вторглося у північно-західну частину Піренейського півострова у 5 столітті.

Новини за темою: У Польщі археологи виявили нові монети із давньоримського скарбу

Нагадаємо, раніше ми писали, що співробітники Служби державної безпеки Грузії виявили монету XII століття за часів царя Давида Будівничого в рамках розслідування несанкціонованих археологічних робіт. На сьогодні знайдено лише одну мідну монету цієї епохи, яка з них зберігається у Британському музеї.